wersja polska wstie     

NAJLEPSI SZKOLĄ SIĘ U NAJLEPSZYCH!

1Absolwenci naszej uczelni pracują w renomowanych firmach związanych z branżą turystyczną na całym świecie, m.in. w Londynie, Sztokholmie, na Wyspach Kanaryjskich, Majorce. To efekt solidnego przygotowania oraz praktyk i staży zawodowych. Wykształcenie i doświadczenie zawodowe to najlepsi przyjaciele WSTiE, a nasi studenci mają do dyspozycji kilkaset miejsc pracy w firmach w całej Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Bogata oferta pracodawców jest wynikiem aktywnej współpracy władz uczelni z polskimi i zagranicznymi partnerami biznesowymi. Praktyka za granicą to nie tylko ważne doświadczenie zawodowe, ale także konkretne korzyści finansowe; student-praktykant oprócz wiedzy praktycznej otrzymuje również atrakcyjne kieszonkowe, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży. Studenci WSTiE odbywają praktyki m.in. w takich miejscach jak: USA, Hiszpania – m.in. Wyspy Kanaryjskie, Majorka, Malta, Irlandia, Niemcy, Francja, Tunezja, Turcja, Egipt, Włochy, Grecja – m.in. Zakynthos, Rodos, Kos, Wschodni Peloponez.

Eliza i Klaudia – studentki Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE – w drodze wymagających kwalifikacji zdobyły możliwość wyjazdu na szkolenie z Biurem Podróży Itaka, które odbyło się na Fuerteventurę w Hotelu Club Paraiso Playa ****. Tam, pod okiem doświadczonej kadry ekspertów, doskonaliły swój warsztat oraz wiedzę w obszarze animacji czasu wolnego. Po ukończeniu specjalistycznego kursu zdobyły certyfikat animatora czasu wolnego.

Trudno wymarzyć sobie piękniejsze miejsce do doskonalenia swoich kwalifikacji. Fuerteventura to druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Z racji tego, że znajduje się na takiej samej szerokości geograficznej jak Meksyk czy Floryda, jest idealnym miejscem na wakacje, zaś dla studentek WSTiE stała się inkubatorem zawodowym. Panuje tam specyficzna atmosfera spokoju i ciszy dzięki licznym obszarom chronionym: rezerwatom przyrody, pomnikom przyrody, obszarom chronionego krajobrazu, parkom wiejskim. Dominują łagodne pasma wzniesień, rozległe równiny i piaszczyste plaże. Największą popularnością cieszą się sporty wodne, ale także jeździectwo czy kolarstwo górskie.

Fuerteventura to również prawdziwy raj dla golfiarzy. Coraz powszechniejsza staje się możliwość zamieszkania nie tylko w hotelu o wysokim standardzie, ale również w gospodarstwie agroturystycznym. To wszystko Eliza i Kinga zobaczyły na własne oczy. Jak mówią, zakochały się w tym rajskim zakątku zatopionym w falach Oceanu Atlantyckiego, licząc, że jeszcze kiedyś tam wrócą.

Wiedza, umiejętności i kompetencje zdobywane w konkretnych przedsięwzięciach to najlepsza inwestycja w przyszłość. To droga do osiągnięcia sukcesu. Taką możliwość mają studenci WSTiE. Oni dobrze wiedzą, iż „chcieć to znaczy móc” – pod każdą szerokością geograficzną.

 2horz