WIRTUALNE METODY – REALNA WIEDZA!

Zdrowie i bezpieczeństwo studentów oraz pracowników jest najważniejsze, dlatego Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii dołożyła wszelkich starań, by w tym trudnym czasie zadbać o odpowiednią profilaktykę. Pierwsze działania zostały wdrożone jeszcze przed oficjalnymi rekomendacjami, dlatego WSTiE płynnie weszła w nowy tryb kształcenia, a wszystkie zajęcia – bez żadnych zakłóceń – prowadzone są przy wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii e-learningowych.

Natychmiast po wydaniu rekomendacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, WSTiE przeszła na nauczanie online. Wszystkie wykłady, na wszystkich kierunkach i specjalizacjach odbywają się zgodnie z normalnym harmonogramem – i na najwyższym poziomie. Jest możliwe dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym CISCO, które WSTiE na co dzień wykorzystuje w realizacji projektu Małopolska Chmura Edukacyjna. Dzięki tym narzędziom kontakt prowadzących ze studentami odbywa się w czasie rzeczywistym, a dwukanałowa komunikacja pozwala na prowadzenie nie tylko klasycznych wykładów, ale także warsztatów i zajęć praktycznych.

Jak ten sposób przekazywania wiedzy oceniają sami studenci? Agata Leja, studentka II roku kierunku Turystyka i rekreacja przyznaje, że początkowo była pełna obaw, jednak okazało się, iż taka formuła sprawdziła się rewelacyjnie. Najbardziej fascynujące jest to, że w kameralnych warunkach, w zaciszu domowym,możemy korzystać z wiedzy, przekazywanej przez ekspertów najwyższej klasy. Super, że można dbać o swoje zdrowie i edukację jednocześnie – dodaje. Sami wykładowcy, także bardzo doceniają tę możliwość. Zajęcia nie są odwoływane, więc rytm pracy zostaje zachowany, nie tworzą się żadne zaległości, a nowoczesne technologie trafiają w potrzeby młodych ludzi. Frekwencja jest znacznie wyższa niż w przypadku zajęć prowadzonych w trybie kontaktowym i choć metody są w pełni wirtualne, zaangażowanie i wiedza są realne w najwyższym stopniu.