KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ I HOTELARSKO-GEOGRAFICZNEJ STARTUJE JUŻ PO RAZ 15!

Niektórzy z nich marzą o zdobyciu indeksu na studia jeszcze przed maturą, inni chcą spotkać ambitnych rówieśników, a inni sprawdzić swoją wiedzę. Bez względu na to, co nimi kieruje, ambitni młodzi ludzie już wkrótce będą mogli stanąć w szranki w trakcie kolejnej edycji Konkursu Wiedzy Informatycznej i Hotelarsko-Geograficznej, który organizuje Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii.

W ramach projektów „Informatyka otwiera drzwi jutra” oraz „Uwolnij wyobraźnię”uczniowie klas 2 i 3 szkół ogólnokształcących oraz klas 3 i 4 technikum mają niepowtarzalną szansę zweryfikować swoją wiedzę, powalczyć o zaszczytny tytuł mistrzowski w swojej dziedzinie zainteresowań, a także o główną nagrodę - bezpłatne 3 lata studiów lub 3,5 roku studiów na wybranym kierunku (Turystyka i rekreacja, Informatyka) w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii.

Suska uczelnia, która jest pomysłodawcą i - już od 15 lat - gospodarzem imprezy, ogłosiła właśnie nabór zgłoszeń. Zmagania uczniów, jak co roku, przebiegały będą w kilku etapach:

Uczniowie zmierzą się z zadaniami, przygotowanymi przez wykładowców i ekspertów, pracujących w branżach hotelarskiej i informatycznej. Opublikowaliśmy właśnie listę zagadnień, w oparciu o którą przygotowywane będą arkusze konkursowe – poinformowała Maria Grzechynka, Kanclerz WSTiE. Nie zabraknie pytań, dotyczących podstawowych pojęć, ale także tych bardziej specjalistycznych, sprawdzających czy uczestnicy na bieżąco aktualizują swoją wiedzę, śledzą trendy i rozumieją otoczenie, w którym funkcjonują branże informatyczna oraz hotelarska.

Konkurs, organizowany przez WSTIE,co roku spotyka się z coraz większym zainteresowaniem młodzieży, a rywalizacja odbywa się na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy i laureaci poprzednich edycji przyznają jednak, że warto podjąć wyzwanie i sprawdzić swoje siły. Droga do marzeń wymaga przecież odwagi, a najdalsza, fascynująca podróż, zaczyna się od małego kroku – wysłania zgłoszenia konkursowego.