Z Piekar Śląskich do Suchej Beskidzkiej - Program Colombus w WSTiE

Jak wybrać uczelnię wyższą? Co roku przed tym problemem staje większość abiturientów. Jaki wybrać kierunek studiów, żeby w przyszłości mieć atrakcyjną pracę? Uczelnie kuszą przyszłych żaków atrakcyjną ofertą studiów. Przyszli studenci coraz częściej jednak podejmują decyzję świadomie. Odwiedzają Uczelnie i weryfikują swoją opinię na temat przyszłych studiów w praktyce.

Uczniowie z zespołu ZS nr 1 z Piekar Śląskich w suskiej Alma Mater
Po raz pierwszy WSTiE odwiedziła grupa uczniów z Piekar Śląskich. Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum obsługi turystycznej chcieli przekonać się dlaczego suska Alma Mater uznawana jest w ogólnopolskich rankingach za najlepszą Uczelnię kształcącą kadry dla turystyki w Polsce. W ramach spotkania uczniowie zapoznali się z ofertą dydaktyczną Uczelni, bogatą ofertą praktyk. Wzięli również udział w zajęciach. Halina Rapota, nauczyciel geografii z ZS nr 1 z Piekar Śląskich tak podsumowuje to spotkanie. WSTiE to prężnie działająca, specjalistyczna uczelnia, którą chcieliśmy poznać, by zaprezentować naszym uczniom ścieżkę kariery zawodowej w branży turystycznej i hotelarskiej. I z pewnością wizyta ta była udana. Jestem przekonana, iż odwiedziliśmy WSTiE po raz pierwszy, lecz nie ostatni. To ważne by nasi uczniowie korzystali z wiedzy i praktyki najlepszych w Polsce - dodaje. Podobną opinię mieli uczestniczący w spotkaniu uczniowie. Sebastian Danecki uczeń 2 klasy uważa, iż Uczelnia ma bardzo atrakcyjną ofertę studiów, otwierającą nowe możliwości! Z kolei Magdalena Wiczok z klasy 3 stwierdza, iż Sucha Beskidzka to bardzo przyjazne miejsce do studiowania. Małe może być piękne. Suski Zamek w którym odbywają się zajęcia ma duszę i atmosferę- dodaje.

Spotkania w ramach programu współpracy dydaktyczno-naukowej COLUMBUS
Uczelnia od lat realizuje program Colmbus, którego celem jest budowanie ścieżki kariery zawodowej absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Aby ułatwić im - przyszłym studentom świadomy wybór kierunku studiów. Program realizowany jest w formule wspólnych działań edukacyjnych polegających na wzajemnej aktualizacji wiedzy i umiejętności, wymianie doświadczeń dydaktyczno-naukowych, podnoszeniu jakości kształcenia oraz kwalifikacji nauczycieli, a także rozwijaniu zainteresowań uczniów w zakresie nauk społecznych, turystyki i informatyki. Kanclerz WSTiE Maria Grzechynka wskazuje, iż Uczelnia ma pod skrzydłami bardzo wiele szkół średnich. Wykładowcy są w nich częstymi gośćmi, a uczniowie mają do nas nieograniczony dostęp. Mamy nadzieję, że efektem wizyty w WSTiE uczniów z Piekar Śląskich będzie podpisanie kolejnej umowy o współpracy w ramach programu Colombus.