Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

WYDZIAŁY I SPECJALNOŚCI

WSTiE kształci studentów na trzech Wydziałach: Turystyki i Rekreacji, Informatyki i Nauk Społecznych. Wszystkie kierunki w ramach poszczególnych wydziałów posiadają akredytacje Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Studia kończą się uzyskaniem tytułu zawodowego: licencjata, inżyniera lub magistra.

Ukończenie Wydziału Turystyki i Rekreacji  umożliwia zatrudnienie w jednostkach samorządu terytorialnego, agencjach rozwoju regionalnego oraz agendach turystycznych. Dodatkowe umiejętności zapewnia też udział w bezpłatnych warsztatach coachingowych w zakresie zarządzania samym sobą i własną karierą. Absolwenci kierunku uzyskują tytuł licencjata i na miejscu mogą podjąć studia magisterskie przygotowuje do pracy w kraju i za granicą, w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelach oraz w branżach towarzyszących.

 Wyróżnikami Wydziału Turystyki i Rekreacji są: 

 • 1 miejsce w Polsce wśród najlepszych uczelni turystycznych kształcących kadry dla turystyki w rankingu "Wiadomości Turystycznych".
 • Jedna z najatrakcyjniejszych w Polsce oferta praktyk studenckich w kraju i za granicą.
 • Studia w języku angielskim.
 • Możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień m.in.: pilota wycieczek zagranicznych, animatora czasu wolnego, instruktora fitness.
 • Indywidualna Ścieżka Kariery dla najzdolniejszych studentów.

Studia na Wydziale Turystyki i Rekreacji przygotowują do pracy w roli managerów obiektów turystycznych i gastronomicznych, w przedsiębiorstwach turystycznych i hotelach, w branżach i usługach pokrewnych, w kraju i za granicą. Obszary działalności zawodowej absolwentów to również ośrodki sportowe, rekreacyjne i wypoczynkowe, centra odnowy biologicznej, punkty informacji turystycznej, referaty turystyczne w ośrodkach administracji publicznej. 

Absolwenci WTiR pracują w takich firmach, jak: London Luton Airport, sieć hoteli Marriot, BP Rainbow Tours,BP Wezyr, Hotel  Nowotel, Qubus Hotel, Międzynarodowy Port Lotniczy im. JP II Kraków Balice, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, Śląska Organizacja Turystyczna, urzędy miast, Babiogórski Park Narodowy, Park Miniatur w Inwałdzie, Sunflowers - biuro podróży i centrum turystyki korporacyjnej, AmericanTours International.

Studia na Wydziale Informatyki przygotowują do pracy w szeroko pojętym sektorze informatycznym. Absolwenci znajdują zatrudnienie w globalnych firmach IT (jako: programiści, analitycy systemowi, graficy, webmasterzy). Mogą podjąć pracę – samodzielną i zespołową – przy realizacji nowo projektowanych lub istniejących systemów informatycznych, w firmach wytwarzających i rozwijających oprogramowanie, zarówno jako programiści, jak i kierownicy zespołu (projektu). Przygotowanie w dziedzinie technologii internetowych daje szansę zatrudnienia przy wytwarzaniu aplikacji internetowych, w tym związanych z biznesem elektronicznym. Znajomość technologii multimedialnych umożliwia pracę w biurach projektowych, firmach graficznych, a także przy tworzeniu gier i filmów.

Wyróżnikami Wydziału Informatyki są;

 • Nowoczesne zaplecze naukowe i dydaktyczne, co w przypadku studiowania informatyki jest bardzo ważne.
 • Studenci zdobywają umiejętność programowania w podstawowych językach i środowiskach stosowanych w praktyce informatycznej oraz nabywają umiejętność realizacji i weryfikacji komponentów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją.
 • Znakomita kadra gwarantuje studentowi poznanie najnowszych technologii oraz wiedzy informatycznej.
 • Kawiarenki internetowe z wolnym dostępem (dla studentów) do Internetu - w całym budynku jest dostęp bezprzewodowy do sieci.
 • Informatyka jest dziedziną zmieniającą się niezwykle dynamicznie, dlatego też w nauczaniu kładziemy nacisk na rozwijanie analitycznego sposobu myślenia oraz umiejętności praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Absolwenci WI pracują w takich firmach jak: Infonet Projekt, Signity o. Kraków, Smart4avations, Comset S.A, ConSol, Hutchinson o. Żywiec, Mobiltek, Fideltronik Imel Sucha Beskidzka, Comarch, Sabre Polska, Delphi Centrum Techniczne Kraków, DLK 24. 

 1logo polWydział Nauk Społecznych kształci przyszłych pracowników firm doradczych z zakresu komunikacji społecznej, specjalistów dla agencji reklamowych i mediów; przygotowuje kadry dla działów reklamy i marketingu rozmaitych branż oraz osoby odpowiedzialne za kreowanie wizerunku osób publicznych, firm i organizacji. Przygotowuje do pracy w redakcjach prasowych, radiowych i telewizyjnych, agencjach reklamowych  i PR, portalach internetowych, jednostkach administracji publicznej i samorządowej, agencjach rządowych, organizacjach gospodarczych i społecznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, biurach poselskie i senackie, działach reklamy, marketingu  i kontaktów z mass mediami różnych branż.

Wyróżnikami Wydziału Nauk Społecznych są:

 • Staże studenckie w Parlamencie Europejskim w Brukseli.
 • Nowoczesne, dostosowane do potrzeb rynku pracy specjalności, takie jak np. dziennikarstwo i media społecznościowe.
 • Współpraca z mediami: TVP Kraków, radio RDN Małopolska, "Gazeta Krakowska".
 • Kadra naukowa: praktycy z dziedziny PR, dziennikarze radiowi i telewizyjni
Absolwenci WNS pracują w takich firmach, jak: TVP Katowice, najbardziej znanej firmie producenckiej Rochstar, Targi w Krakowie – dział marketingu, Gazeta Krakowska, Zepter International – manager sprzedaży, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Urząd Miasta Wisła, Ośrodki Kultury, TTG Poland, portale i serwisy informacyjne.

Dyplom WSTiE gwarantuje młodym ludziom uzyskanie atrakcyjnej pracy w Europie – uczelnia należy do grona czołowych  ośrodków w kraju, kształcących kadry dla branży turystycznej i informatycznej. O zawodową przyszłość absolwentów dba Akademickie Biuro Karier, które współpracuje z najlepszymi firmami i przedsiębiorcami. Absolwenci WSTiE są poszukiwani i cenieni przez pracodawców w całej Europie.