SUCHA BESKIDZKA – MIASTO Z TRADYCJAMI, strefa rodzica

SUCHA BESKIDZKA – MIASTO Z TRADYCJAMI

kola sucha besk

Sucha Beskidzka jest idealnym miejscem do studiowania. Jest malowniczą miejscowością położoną w Beskidach na południu Polski,  blisko popularnych szlaków turystycznych i pielgrzymkowych, bogatą w  atrakcje krajoznawcze. Spacer po Suchej Beskidzkiej oraz wizyta w renesansowym zamku i legendarnej Karczmie „Rzym” to tylko jedna z możliwości urozmaicenia pobytu w mieście. Szlaki turystyczne Beskidów to idealne miejsce czynnej rekreacji – wycieczki piesze na górę Jasień, Magurkę, Leskowiec, Halę Krupową oraz Babią Górę dostarczają niezapomnianych wrażeń. Dużym atutem Suchej jest bliskość miast związanych z historią i kulturą Polski tj.: Wadowice, Oświęcim, Kalwaria, Kraków, Wieliczka, Bochnia i Zakopane. Położenie miasta  oferuje dogodne połączenia kolejowe, a główne drogi tranzytowe umożliwiają szybkie dotarcie do granicy Słowacji, Czech, Węgier, Niemiec i Ukrainy. Sucha Beskidzka to także miejsce urodzin Billy Wildera, ulubionego reżysera Marilyn Monroe.

Informacje praktyczne, strefa rodzica

INFORMACJE PRAKTYCZNE

W Suchej Beskidzkiej znajdują się:

- Powiatowy Szpital Rejonowy

- Komenda Straży Pożarnej

- Powiatowa Komenda Policji

- 2 urzędy pocztowe

- Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna

- 5 banków (Alior Bank, Pekao SA, Pekao BP, Bank BGŻ, Bank Spółdzielczy)

- Sąd Rejonowy

- 8 bankomatów

- kluby studenckie

- centrum rekreacyjno-sportowe

- stadion sportowy

- lodowisko

- fitness cluby

- siłownia

- szlaki turystyczne wychodzące spod uczelni (Magurka, Jasień, Mioduszyna, Zawoja)

BEZPIECZEŃSTWO, strefa rodzica

BEZPIECZEŃSTWO

Sucha Beskidzka jest bezpieczna i przyjazna – na głównych ulicach zainstalowano system monitoringu. Miasto należy do miejsc o jednym z najniższych wskaźników przestępczości. Studenci chętnie integrują się ze społecznością lokalną oraz doceniają wszystkie zalety studiowania w miejscu czystym i spokojnym, z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Opieka zdrowotna, strefa rodzica

OPIEKA ZDROWOTNA

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego student posiada prawo do świadczeń zdrowotnych udzielanych przez lekarza, pielęgniarkę. W Suchej Beskidzkiej znajduje się szpital rejonowy, który jest jednym z większych i nowocześniejszych szpitali funkcjonujących w regionie (II miejsce w Małopolsce w rankingu „Rzeczpospolitej” i wysokie 25 miejsce w kraju). Dodatkowo student może skorzystać z prywatnej przychodni medycznej (z którą uczelnia ma podpisaną umowę), gdzie bezpłatnie otrzyma pomoc. W Suchej Beskidzkiej znajdują się też 3 przychodnie prywatne, kilkunastu  wyspecjalizowanych stomatologów oraz kilkanaście gabinetów prywatnych lekarzy rodzinnych.

ZAKWATEROWANIE w Suchej Beskidzkiej, strefa rodzica

ZAKWATEROWANIE W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Do dyspozycji studentów WSTiE przeznaczony jest akademik studencki położony w pobliżu uczelni i basenu (w odległości ok. 50 m znajduje się nowoczesna kryta pływalnia z jaccuzi, zjeżdżalnią, podgrzewanymi basenami oraz grota solna), centrum miasta, a jednocześnie niedaleko tras spacerowych i rowerowych oraz szlaków górskich. Pokoje posiadają stałe łącze internetowe. Studenci mają możliwość korzystania z boiska sportowego, siłowni, jak również z sali gimnastycznej i basenu. Istnieje również możliwość skorzystania z zakwaterowania w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym oferującym wysoki standard. Uczelnia udostępnia zainteresowanym także bazę kwater prywatnych.

pasek