OBUDŹ W SOBIE MIKOŁAJA – AKCJA CHARYTATYWNA STUDENTÓW WYŻSZEJ SZKOŁY TURYSTYKI I EKOLOGII

Biały puch niech z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci.

Misja Uczelni to: działalność edukacyjna, badawcza i rozwojowa oraz współpraca z lokalnym środowiskiem. Służyć może ona różnym celom i przybierać postać różnych zadań. To nie tylko możliwość pełniejszego zaistnienia w środowisku lokalnym. To także okazja do uatrakcyjnienia edukacji i wychowania naszych studentów stwierdza kanclerz WSTiE Maria Grzechynka. Takie działania sprzyjają identyfikacji lokalnych mieszkańców z naszą Uczelnią. Działania te prowadzimy w istocie na wielu płaszczyznach, a zaczynamy już… w przedszkolu. Współpracujemy z Miejskim Przedszkolem Samorządowym w Suchej Beskidzkiej, gdzie ostatnio pojawili się niezwykli goście. Mikołaj, krasnal Wiercipiętek i Wróżka.

Powróćmy do krainy dzieciństwa

W ramach mikołajkowego spotkania studenci WSTiE– i to nie tylko polscy, ale również Ci z zagranicy, którzy jako miejsce swej edukacji wybrali Suchą Beskidzką przygotowali dla najmłodszych mieszkańców miasta przedstawienie pt. „Grudniowy Gość”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spektaklu, świetnie się bawiły i zasłużyły na słodkie mikołajkowe upominki.

Uśmiech bezcenny

Z badań przeprowadzonych przez naukowców ze Szkocji wynika, że uśmiech dziecka budzi najbardziej pozytywne uczucia – poziom tych uczuć został porównany do zjedzenia dwóch tysięcy czekoladowych batonów (oczywiście nie na jeden raz) lub też do efektu otrzymania 16 tysięcy funtów w gotówce. Tak więc studenci WSTiE otrzymali za swój wysiłek niezwykła zapłatę. Jestem przekonana dodaje M. Grzechynka, że takie inicjatywy, sprzyjają wytworzeniu się specyficznej więzi pomiędzy mieszkańcami, a naszą Uczelnią. Nawet osoby nie związane z WSTiE traktują nas jako integralny element swojego środowiska. Tak postrzegamy misję Uczelni podkreśla Kanclerz Uczelni. A my czujemy się jakbyśmy zjedli dwa tysiące czekoladowych batonów dodają studenci, którzy wcielili się w bajkowe postacie Mikołaja, krasnala Wiercipiętki i Wróżki.