POMAGANIE ZAWSZE BRZMI DOBRZE.

09 maja na dziedzińcu Zamku Suskiego już po raz VII odbyły się Kickonalia – impreza organizowana przez studentów Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej wzorowana na najlepszych tradycjach Krakowskich Juwenaliów.

Całość imprezy miała charakter charytatywny. Od początku funkcjonowania Suska Alma Mater stawia nie tylko na edukację i szkolenie praktyczne ale także wychowanie swoich studentów. Od wielu lat żacy w ramach działalności samorządu studenckiego realizują szeroką gamę działań mających na celu pomaganie innym.

Międzynarodowy charakter uczelni sprawił, iż podejmowane przez studentów aktywności są realizowane nie tylko na obszarze Polski ale także poza jej granicami. Organizacja wydarzeń ma celu wsparcie osób, które najbardziej tego potrzebują. Począwszy od niewielkich eventów takich jak organizacja przedstawień dla dzieci z okolicznych przedszkoli, poprzez organizację zbiórki darów dla znajdujących się na objętych kryzysem politycznym obszarach Ukrainy, po duże wydarzenia przyciągającą szeroką publikę takich jak Kickonalia.

Tegoroczna już VII edycja suskich Kickonaliów po raz drugi w swojej historii przybrała charakter charytatywny. Całość imprezy organizowana jest przy współpracy z fundacją Anny Dymnej Mimo wszystko. Po ogromnym sukcesie imprezy w roku 2014 suscy żacy postanowili zorganizować jeszcze większe wydarzenie i nagłośnić w jego trakcie najważniejsze kwestie takie jak przede wszystkim pomoc innym oraz olbrzymią wartość społeczną wydarzeń o charakterze pomocowym. Pośród wykonawców w tej edycji imprezy znalazł się m.in. zespół Akurat jeden z najważniejszych polskich zespołów dwóch minionych dekad.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał rektor WSTiE prof. dr hab. Janusz Sondel. Poza przekazaniem studentom władzy nad uczelnią wręczył także nagrody w dorocznym turniej o Puchar Rektor w Piłkę Nożną oraz w Siatkówkę. Kolejną ważna chwilą było przekazanie kluczy do bram miasta Sucha Beskidzka w ręce przewodniczącego samorządu studenckiego przez burmistrza miasta – Stanisława Lichosyta. Jak co roku Pan burmistrz oddał studentom pieczę nad miastem tym samym okazując im wielkie zaufanie, którego nie zawiedli.

Impreza po raz kolejny przyciągnęła uwagę mediów – patronatami imprezy byli: Radio Kraków, TVP Kraków oraz portale internetowe: Sucha24, Wadowice24, Mam Newsa pl i powiat suski 24. Wsparcia imprezie udzieli także patroni honorowi – burmistrz miasta Sucha Beskidzka Stanisław Lichosyt oraz burmistrz miasta Maków Podhalański Paweł Sala. Ogromne znaczenie dla całości imprezy miało wsparcie finansowe, którego udzieliło imprezie ponad 40 sponsorów z całej Polski. Bez ich szczodrego wsparcia nie udałoby się osiągnąć tak dużego zasięgu imprezy.

Całość datków zebranych przez studentów do puszek zostanie przekazana na rehabilitację jednego z podopiecznych fundacji. Wskazana przez fundację osoba w chwili obecnej przechodzi złożoną rehabilitację po przebytym rozległym wylewie krwi do mózgu, który doprowadził ją do znacznej niepełnosprawności. Po raz kolejny studenci pokazali, iż można doskonale się bawić a jednocześnie pomagać innym – MIMO WSZYSTKO.