AKCJA CHARYTATYWNA „ŚWIĘTA DLA KAŻDEGO”

Studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii po raz kolejny organizują świąteczną zbiórkę pieniędzy pod patronatem fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”! Ogłoszenie tej treści skierowali wolontariusze do mieszkańców Suchej Beskidzkiej, o których hojności mogli się przekonać w ubiegłym roku. Akcja odbyła się w dniach od 2 do 4 grudnia 2013 roku na terenie miasta i miała na celu wsparcie rodzin najbardziej pokrzywdzonych przez los i wychowujących osoby niepełnosprawne. Studenci nie zawiedli się, spotkali się z życzliwością darczyńców i zebrali kwotę w wysokości 1831, 94 zł.

Jeszcze przed świętami obdarowana zostanie rodzina pani Anny, która składa się z 7 osób, w tym dwójki niepełnosprawnych synów: Piotra w wieku 25 lat i Roberta w wieku 17 lat. Bracia chorują m.in. na encefalopatię postępującą i padaczkę. Nie siedzą, nie chodzą (z powodu mózgowego porażenia dziecięcego), karmieni są sondą i wymagają całodobowej opieki. Rodzina utrzymuje się z zasiłku opiekuńczego, renty socjalnej Piotra oraz emerytury ojca. Wydatki ponoszone na leczenie chłopców oraz koszty karmienia sondą znacznie przewyższają dochody rodziny.

– Ta wspaniała i bardzo potrzebna akcja udowodniła, że nie przechodzimy obojętnie obok potrzebujących – mówią organizatorzy, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy się do niej włączyli. Wolontariusze cieszą się, że mogli ułatwić kontakt pomiędzy tymi, którzy potrzebują i tymi, którzy mają coś do zaofiarowania. A pomagać chce wiele osób, dlatego do udziału w świątecznych kwestach nie trzeba nikogo namawiać. Ważne jest również to, że pomoc nie jest anonimowa, ale trafia do konkretnych rodzin.