Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

WAMPIRIADA 2013 W WYŻSZEJ SZKOLE TURYSTYKI I EKOLOGII

alt

Krew, niezbędna przy ratowaniu zdrowia i życia, jest towarem deficytowym, którego brakuje w wielu szpitalach na terenie całej Polski. Pomoc innym poprzez rozpowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa i zebranie jak największej ilości tego życiodajnego płynu to misja przyświecająca „Wampiriadzie” w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii.yki i Ekologii.

19 listopada br. po raz kolejny studenci WSTiE zorganizowali akcję honorowego krwiodawstwa w siedzibie uczelni na zamku suskim. – Większość osób chce pomagać innym, a czasami po prostu nie wie, jak – mówi studentka Aleksandra Chrabąszcz. – Taka akcja jest bardzo dobrą okazją, by pokazać, że potrafimy i lubimy pomagać. Idea „Wampiriady” jest naprawdę rewelacyjna i mam nadzieję, że nasi studenci nigdy nie zapomną, jak ważne jest takie działanie. Nad całością czuwali pracownicy szpitala rejonowego, którzy dostarczyli na zamek niezbędny sprzęt oraz zapewnili odpowiednią opiekę medyczną. Osoby, które zdecydowały się oddać krew, mogły liczyć na bezpłatne badania, poczęstunek, słodkie upominki, miłą atmosferę oraz kolejkę… Tegoroczna edycja akcji jest wyjątkowa – na zamku suskim pojawiło się ponad 50 krwiodawców, którzy oddali 17,5 litrów krwi, pobijając tym samym rekord „Wampiriady”.

Akcja ma na celu promowanie krwiodawstwa i krwiolecznictwa jako bezpiecznej i jednej z najprostszych dróg ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. „Wampiriada” w WSTiE to już wieloletnia tradycja. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim krwiodawcom – studentom oraz mieszkańcom miasta i już teraz zapraszają w przyszłym roku.