KICKONALIA 2013 - NA SPORTOWO "W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH"

juwenalia 7Suscy żacy rządzą miastem. 11 maja 2013 r. władzę w Suchej Beskidzkiej przejęli studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii – odebrali z rąk burmistrza Stanisława Lichosyta symboliczne klucze do bram miasta i zaprosili do wspólnej zabawy nie tylko społeczność akademicką, ale również mieszkańców miasta.

Suskie Juwenalia na stałe wpisały się w kalendarz imprez WSTiE i miasta, gdzie uczelnia ma swą siedzibę. Studenci pierwszy raz otrzymali klucze do bram Suchej Beskidzkiej w roku 2009 i tradycja ta z pewnością będzie kontynuowana w kolejnych latach. Juwenalia tradycyjnie otworzył Rektor WSTiE prof. Janusz Sondel. Tegoroczne Kickonalia przebiegały pod znakiem sportowych zmagań.  Dlatego w programie znalazły się imprezy sportowe, m.in. VII Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Rektora WSTiE. W organizowanym od lat turnieju uczestniczyło osiem drużyn oraz reprezentacja studentów kierunku turystyka i rekreacja WSTiE. Rozgrywki przebiegały, jak zawsze, w sportowej atmosferze i były niebywale emocjonujące, a laur zwycięstwa przypadł zespołowi z Oświęcimia. Podobne emocje budził kolejny turniej – Piłki Nożnej o Puchar Rektora WSTiE. Laureatem tych sportowych zmagań została drużyna z Liceum Ogólnokształcącego z Suchej Beskidzkiej. Muzycznym akcentem tegorocznych Juwenaliów były występy zespołów:  Diversity, Distortion,  Blank,  Out oraz  formacji muzyki elektronicznej. Po rywalizacji sportowej ich uczestnicy  oraz wszyscy, którzy dopingowali ich zmagania, sprawdzili swą kondycje na parkiecie w  Małej Zbrojowni na  Zamku Suskim.

kickonalia2013pasek1

Kolejne suskie Juwenalia potwierdziły akademicki charakter Suchej Beskidzkiej i przypomniały mieszkańcom, iż miasto ma swoją uczelnię, która jest nie tylko mocno osadzona w regionie, ale ma wysoką pozycję na edukacyjnej mapie Polski. Potwierdzają to prestiżowe ogólnopolskie rankingi promujące uczelnię, ale również miejsce, gdzie ma swą siedzibę – Suchą Beskidzką, co z pewnością jest jednym z istotnych czynników służących budowaniu regionalnej tożsamości.

Władze i studenci WSTiE składają serdeczne podziękowania Panu Burmistrzowi oraz osobom i instytucjom, które zaangażowały się w organizację Juwenaliów 2013. Wszystkim, których życzliwość i zaangażowanie pozwoliło na zorganizowanie studenckiego święta. Do zobaczenia za rok!

kickonalia2013pasek2