Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

WAMPIRIADA 2012 W WYŻSZEJ SZKOLE TURYSTYKI I EKOLOGII W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Wampiriada 2012, wstie
 
 
Krew, niezbędna przy ratowaniu zdrowia i życia, jest towarem deficytowym, którego brakuje w wielu szpitalach. Rozpowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa i uzyskanie jak największej ilości tego życiodajnego płynu to misja przyświecająca „Wampiriadzie” w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. 20 listopada br. po raz kolejny studenci WSTiE zorganizowali akcję honorowego krwiodawstwa w siedzibie Uczelni na zamku suskim.
 
Wampiriada 2012, wstie
 
Nad całością czuwali pracownicy szpitala rejonowego, którzy dostarczyli na zamek niezbędny sprzęt oraz zapewnili odpowiednią opiekę medyczną. Osoby, które zdecydowały się oddać krew, mogły liczyć na bezpłatne badania, poczęstunek, słodkie upominki i miłą atmosferę. Jak się okazało, chętnych nie brakowało i ogółem zebrano ponad 10 litrów krwi.
 
Wampiriada 2012, wstie
 
 
Organizowana przez samorząd WSTiE „Wampiriada” ma już wieloletnią tradycję. Promuje krwiodawstwo i krwiolecznictwo jako bezpieczną i jedną z najprostszych dróg ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Do akcji co roku włącza się nie tylko społeczność akademicka, ale również mieszkańcy miasta. Wszystkim krwiodawcom organizatorzy składają serdeczne podziękowania i zapraszają w przyszłym roku.
 
Wampiriada 2012, wstie