DZIĘKUJEMY KRWIODAWCOM!

krew 1Krew, niezbędna przy ratowaniu zdrowia i życia, jest towarem deficytowym, którego brakuje w wielu szpitalach. Rozpowszechnianie idei honorowego krwiodawstwa i uzyskanie jak największej ilości tego życiodajnego płynu to misja przyświecająca „Wampiriadzie” w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. 17 listopada br. po raz kolejny studenci WSTiE zorganizowali akcję honorowego krwiodawstwa w siedzibie uczelni na zamku suskim.

Nad całością czuwali pracownicy szpitala rejonowego, którzy dostarczyli na zamek niezbędny sprzęt oraz zapewnili odpowiednią opiekę medyczną. Osoby, które zdecydowały się oddać krew, mogły liczyć na bezpłatne badania, poczęstunek, słodkie upominki i miłą atmosferę. Jak się okazało, chętnych nie brakowało i ogółem zebrano ponad 18 litrów krwi.

Organizowana przez samorząd WSTiE „Wampiriada” ma już wieloletnią tradycję. Promuje krwiodawstwo i krwiolecznictwo jako bezpieczną i jedną z najprostszych dróg ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Do akcji co roku włącza się nie tylko społeczność akademicka, ale również mieszkańcy miasta. Wszystkim krwioodawcom organizatorzy składają serdeczne podziękowania i zapraszają w przyszłym roku.

pasekwampiriada2010