POMAGAMY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM

1

Wolontariusze z Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii byli organizatorami mikołajkowego weekendu w Suchej Beskidzkiej, który od wielu lat jest niezwykłym wydarzeniem dla maluchów z Ośrodka Wychowawczego w Katowicach. Młodzi ludzie z WSTiE dysponują niespożytą energią i pomysłami, a przede wszystkim chęcią pomocy innym.Opieka studentów nad podopiecznymi śląskiego ośrodka to już wieloletnia tradycja. Zaangażowanie wolontariuszy jest godne podkreślenia, gdyż do akcji przystąpiło wiele osób. Nie spuszczali oni z oka swoich podopiecznych, organizowali dla nich różne atrakcje, rozmawiali z nimi i przytulali do snu.

Dni z nowymi opiekunami wypełnił bogaty program. 2 grudnia od samego rana dzieciaki z niecierpliwością wyczekiwały swoich starszych przyjaciół, by wraz z nimi ubrać choinkę i przygotować się na przybycie ważnego gościa – św. Mikołaja. I tym razem nie zawiódł dzieci – przybył w asyście aniołków oczywiście z workiem pełnym prezentów. Okrzykom radości nie było końca, gdyż ogromne paczki pełne były słodyczy oraz pluszowych maskotek zebranych przez studentów. Potem był bal mikołajkowy oraz przedstawienie. Studenci nie dali się dzieciom nudzić i co jakiś czas przeplatali muzyczne przeboje różnymi konkursami z nagrodami. W konkursach byli sami zwycięzcy, a za udział nagradzano słodkimi upominkami. Było wesoło, gwarnie i kolorowo. Tegoroczna akcja dostarczyła dzieciom wiele radości, a wolontariuszy utwierdziła w przekonaniu, że św. Mikołaj zawsze posługuje się konkretnymi ludźmi.

gal5