Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

"ODDAJ KREW BĘDZIESZ WIELKI, TO JEDYNIE DWIE KROPELKI!"

"W dniu 21 listopada 2005 roku na Zamku Suskim w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej odbyła się akcja Krwiodawstwa "WAMPIRIADA", której organizatorami byli studenci WSTiE. Ci młodzi ludzie wykazali się własną inicjatywą i zespołowym działaniem. O godzinie 10 00 "ruszyła" cała akcja i trwała do godziny 15 00 .

Do oddania krwi zgłosiło się ok. 100 osób, spośród studentów oraz mieszkańców regionu. Grupa lekarzy i pielęgniarek z Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zebrała ponad 14 litrów krwi. Widzieliśmy zaangażowanie studentów i pomoc osób z zewnątrz. Zdarzyły się też lekkie omdlenia. Jednak satysfakcja, że można w ten sposób pomóc drugiemu człowiekowi, była nieocenioną nagrodą dla wszystkich. Oprócz niej dawcy otrzymywali czekolady i soczek na regenerację sił. Studenci Uczelni po raz pierwszy, ale nie ostatni, podjęli się zorganizowania "WAMPIRIADY". Spotykaliśmy ich na ulicach miasta, w szkołach i instytucjach lokalnych. W całe przedsięwzięcie zaangażowały się władze miasta i uczelni oraz proboszcz parafii suskiej, za co bardzo im dziękujemy. Podczas całej akcji odczuwalna była atmosfera wspólnego, wielkiego celu, jakim niewątpliwie jest pomoc drugiemu człowiekowi.

Studenci z uśmiechem na twarzy wychodzili z pokoju zabiegowego. W tym dniu było widać, że młodzi ludzie chcą i potrafią wiele "zdziałać". Wszyscy mamy nadzieję, że podczas kolejnych takich akcji "popłynie jeszcze większa ilość krwi"