KREW DAREM ŻYCIA - CENNA INICJATYWA SUSKICH STUDENTÓW

Pod koniec zeszłego roku z inicjatywy studentów Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej została przeprowadzona akcja krwiodawstwa pn. "Wampiriada".

Krew oddało 32 krwiodawców, dzięki czemu grupa lekarzy i pielęgniarek z Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zebrała ponad 14 400 ml krwi pełnej. Studenci, którzy oddali krew, otrzymali legitymację Honorowych Dawców Krwi.

Samorząd studencki planuje kolejną taką akcję już na wiosnę tego roku, ponieważ satysfakcja w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, jest nieocenioną nagrodą dla wszystkich.

Po raz kolejny studenci wykazali się własną inicjatywą i zespołowym działaniem. W tym dniu było widać, że młodzi ludzie chcą i razem potrafią wiele zdziałać. Wszyscy mamy nadzieję, że podczas kolejnych takich akcji "popłynie jeszcze większa ilość krwi.