DZIEŃ ZIEMI STUDENTÓW I PRZEDSZKOLAKÓW

W piątek 21 kwietnia, z inicjatywy akademickiego koła PTTK, studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej zorganizowali w ramach Dnia Ziemi przedstawienie oraz turniej wiedzy ekologicznej dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego.

O godzinie 9.00 spod hotelu Montis wyruszył zielony, rozśpiewany orszak studentów WSTiE z transparentem akcji "Wszystkim wesoło, gdy czysto wokoło" i skierował się w stronę przedszkola. Stamtąd wszyscy razem udali się do parku przy zamku suskim, gdzie rozpoczęła się impreza plenerowa.

Dziesięciu najodważniejszych pięcio- oraz sześciolatków zmagało się z pytaniami z dziedziny ekologii. Ku zdziwieniu zebranych, dzieci doskonale poradziły sobie z trudnymi zagadnieniami. Pierwsze miejsce zajął Paweł Chrząszcz, drugie - Kacper Wójcik, natomiast trzecie - Ania Leśniakiewicz. Zwycięska trójka otrzymała nagrody oraz dyplomy a także ulotki o sortowaniu nieczystości, które dostarczyła Rejonowa Sortownia.

Kolejnym punktem spotkania z najmłodszymi było wystawienie przedstawienia o zachowaniu czystości w lesie. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały spektakl oraz rozpoznawały zwierzątka, za które przebrani byli studenci. Po udanej zabawie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, iż zawsze będą szanować i chronić przyrodę.

Podsumowaniem akcji było wręczenie maluchom dyplomów Małego Ekologa oraz symbolicznych pamiątek. Wszyscy wyrazili nadzieję, że studenci oraz Mali Ekolodzy spotkają się ponownie w przyszłym roku.

Jagoda Polak I PR

Paulina Dziadkowiec I PR