MIKOŁAJKOWY WEEKEND W SUCHEJ BESKIDZKIEJ

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi". W myśl słów Jana Pawła II studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii postanowili podzielić się swoim czasem, sercem i zapałem z innymi. To już kolejny rok, kiedy studenci suskiej Uczelni wraz z hotelem Monttis będą mieli zaszczyt gościć wychowanków Domu Dziecka z Katowic - Szopienic podczas "Mikołajkowego weekendu" w Suchej Beskidzkiej. W związku z tym, udali się do teatru "Rialto" w Katowicach, by tam, podczas uroczystości "Klubu Globtroter", przekazać oficjalne zaproszenie na ręce kierownictwa tej placówki.

Akcja ta rokrocznie łączy coraz większą grupę studentów, którzy pragną brać w niej aktywny udział. Hotel Monttis w Suchej Beskidzkiej zapewnia dzieciakom pobyt, wyżywienie oraz funduje mikołajkowe prezenty. Cała przyjemność opieki nad maluchami spoczywa jednak na młodzieży - wolontariuszach z WSTiE. Podczas pobytu w Suchej  na dzieci czeka szereg atrakcji m.in.: spotkanie ze Świętym Mikołajem i z jego orszakiem, bal mikołajkowy oraz przedstawienie pt. "Bajkowe jasełka", w przygotowanie którego studenci wkładają wiele energii.

Mamy nadzieję, iż tegoroczna akcja dostarczy dzieciakom wiele radości, niespodzianek, a nam wszystkim pozwoli w miłym nastroju wejść w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Z niecierpliwością oczekujemy na przyjazd wychowanków Domu Dziecka. Relacja  z ich pobytu już za tydzień.