CZEKOLADOWA GWIAZDKA W WSTIE

STUDENCKI WOLONTARIAT

Podaruj swoją gwiazdkę! - to motto towarzyszyło studentom WSTiE przez ostatnie trzy tygodnie. Podczas organizowanej przez nich akcji " Czekoladowa Gwiazdka " zbierali słodycze oraz zabawki na terenie Suchej Beskidzkiej i pobliskich miejscowości, by móc je potem przekazać podopiecznym Domu Dziecka w Radoczy oraz na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych z Wadowic. Inicjatorkami akcji są studentki II roku Politologii - Katarzyna Błachut, Urszula Sternal i Elżbieta Kłapyta. Jak mówi jedna z nich: "Pomysł zrodził się z chęci niesienia pomocy także innym dzieciakom, które równie mocno potrzebują uśmiechu i radości. Kilka dni temu gościliśmy maluchy z Domu Dziecka w Katowicach. Było to dla nas niesamowite przeżycie i bardzo miło wspominamy spotkanie z nimi. Chcieliśmy pomóc także innym.".

Tegoroczna Czekoladowa Gwiazdka WSTiE jest kolejnym przedsięwzięciem studentów, którzy coraz chętniej swoją aktywnością wykraczają poza mury uczelni. Wolontariusze zebrali prawie 30 kg słodyczy
i całe mnóstwo maskotek, książeczek i przyborów szkolnych. 18 grudnia łakocie przekazane zostały na ręce kierownictwa ośrodka w Radoczy, a zabawki powędrowały do dzieciaków z Wadowickiego Stowarzyszenia "Dać Szansę". Magiczny czas Bożego Narodzenia to moment, gdy ludzie pragną dzielić się z innymi - drobnymi upominkami i ciepłym słowem. Jak mówią organizatorki: "Najbardziej cieszy to, że akcja na nowo połączyła studentów naszej uczelni. Po raz kolejny udowodnili oni, że w dzieleniu się z innymi nie ma barier".

Ale to nie koniec!!

Studenci, podbudowani życzliwym i entuzjastycznym odbiorem dotychczasowych imprez, z zapałem planują kolejne akcje. W przyszłym roku rusza następna Wampiriada, Dzień Ziemi i Zajączek . Mamy nadzieję, że będą one równie udane jak poprzednie! Już nie możemy się doczekać!!

"Jest bowiem w młodych ludziach olbrzymi potencjał dobra i twórczych możliwości. Ilekroć znajduję się na spotkaniach z młodymi w jakimkolwiek miejscu świata, czekam przede wszystkim na to, co oni zechcą mi powiedzieć o sobie, o swoim społeczeństwie, o swoim Kościele. I zawsze im to uświadamiam".

Mając na uwadze te doniosłe słowa Jana Pawła II, pragniemy z całego serca podziękować wszystkim wolontariuszom biorącym udział w Czekoladowej Gwiazdce oraz wszystkim darczyńcom, którzy wspomogli ten cel. Dziękujemy za podzielenie się dobrem, rzadką dziś umiejętność empatii oraz za każdy dar Waszych serc.

Samorząd WSTiE