OBCHODY DNIA ZIEMI STUDENTÓW I PRZEDSZKOLAKÓW Z SUCHEJ BESKIDZKIEJ

Już po raz drugi studenci  Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii  w Suchej Beskidzkiej zorganizowali Dzień Ziemi dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego. Główny punktem programu było przedstawienie dotyczące ochrony przyrody oraz konkurs ekologiczny dla przedszkolaków.

20 kwietnia, na dwa dni przed Światowym Dniem Ziemi, spod Hotelu Monttis wyruszył "zielony korowód" studentów, który przemaszerował do przedszkola w Suchej Beskidzkiej. Hasło tegorocznego Święta Ziemi brzmiało: "Niech bije zielone serce Ziemi".  Przedszkolaki powitały młodzież ekologiczną piosenką. Z ogromnym zaciekawieniem oglądnęły przedstawienie, które miało na celu przybliżenie im znaczenia ochrony przyrody i dbania o własne środowisko.  Studenci zostali nagrodzeni gromkimi brawami i uśmiechami dzieci.

Po występie odbył się  konkurs, w którym dziesięciu ochotników  musiało odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące ekologii. Jak się okazało, byli bardzo dobrze przygotowani, a odpowiedzi zaskoczyły nawet przygotowujących pytania studentów. Pierwsze miejsce zdobył Maciej Majcherczyk, drugie - Hubert Stróżka, a trzecie - Korolina Sitarz. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody, a wszystkim przedszkolakom przyznano dyplom Małego Ekologa. Zabawa była wyśmienita, a święto wyjątkowo udane. Studenci WSTiE otrzymali zaproszenie od małych ekologów na rok następny.  Wrócą na pewno!