KREW DAREM ŻYCIA - CENNA INICJATYWA SUSKICH STUDENTÓW

Już po raz drugi, dnia 26 kwietnia 2007 studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej zorganizowali akcję honorowego krwiodawstwa  "Wampiriada" pod patronatem Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi. Odbyła się ona w siedzibie uczelni w Zamku suskim. Dzięki współpracy studentów WSTiE z Rejonowym Szpitalem w Suchej Beskidzkiej, udało się dostarczyć na zamek, sprzęt, niezbędny do tego rodzaju działań, jak również zapewnić wszystkim opiekę medyczną. Studenci ubrani w czerwone stroje zorganizowali pochód. Zaopatrzeni w megafon i ulotki przeprowadzili akcję zachęcającą mieszkańców Suchej Beskidzkiej do uczestnictwa w oddaniu krwi.

Odzew był natychmiastowy, coraz liczniejsze grupy osób chętnych do brania udziału w "Wampiriadzie" przybywały na zamek. Nie zabrakło także studentów, którzy wykazali się odwagą i sercem. Dzielnie oddawali krew, by pomóc ratować życie innym ludziom, Każdy dawca musiał wypełnić odpowiedni formularz, jak również zostać zbadanym przez lekarza. Nikogo nie zrażały długie kolejki do badania, gdyż wszyscy wiedzieli, że są tu w słusznej sprawie. Niestety nie wszystkim udało się zostać honorowym krwiodawcą. Zdarzały się również zasłabnięcia, jednak lekarz i panie pielęgniarki nad wszystkim czuwały.Tegoroczna akcja Wampiriady pozwoliła zebrać 15 litrów krwi. Samorząd studencki planuje kolejną taką akcję już na wiosnę tego roku, ponieważ satysfakcja w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, jest nieocenioną nagrodą dla wszystkich.