Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

MIKOŁAJ 2005 - STUDENCI WSTIE DZIECIOM

Od kilku lat studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii z Suchej Beskidzkiej organizują akcję mikołajkową dla wychowanków Ośrodka Wychowawczego w Katowicach. Również w tym roku - w dniach od 8 do 11 grudnia - hotel Monttis ( przy ul. Spółdzielców 1) (w Suchej Beskidzkiej) stał się prawdziwym domem dla zaproszonych dzieci oraz ich opiekunek - sióstr boromeuszek.  Studenci czuwali przy maluchach przez całą dobę, organizowali różnego typu zabawy i gry, na dobranoc czytali im bajki. Pod ich kierunkiem dzieci wykonywały kolorowe ozdoby, którymi później udekorowano choinkę. Ponieważ wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, wzięły także udział w spotkaniu ze Św. Mikołajem, od którego otrzymały piękne prezenty.

Pobyt wśród studentów dostarczył im radości, której - jak twierdzi jedna z zajmujących się nimi sióstr - tak bardzo potrzebują na co dzień. Opiekunowie - wolontariusze stworzyli rodzinną, pełną miłości i ciepła atmosferę, by dzieci mogły choć na chwilę zapomnieć o swoich smutkach i braku najbliższych. Przestały być ważne sprawy dorosłych, nikt się nie zwalniał, nikomu nigdzie się nie spieszyło.

11 grudnia, po trzydniowym pobycie, maluchy wróciły do Katowic. - Myślę, że odmienione naszą miłością, a mam nadzieję, że również z zapasem czułości, którą staraliśmy się je obdarzać - mówi jedna ze studentek. Wzruszenia, które towarzyszyło rozstaniu, nikt nie starał się ukryć, a doświadczenie ostatnich dni zapisało się w sercach wszystkich, którzy włączyli się w tę akcję.

Dzieci z Ośrodka Wychowawczego prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Św. Karola Boromeusza gościły w Suchej już czwarty raz, gdyż oprócz spotkań świątecznych organizowane są dla nich letnie kolonie. W czasie wakacji na pewno tu wrócą. Do zobaczenia!