Uniwersytet Trzeciego Wieku w WSTiE wznowił działalność tuż przed świętami

WSTiE > Aktualności > Uniwersytet Trzeciego Wieku w WSTiE wznowił działalność tuż przed świętami

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 ponownie ruszyły zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wyższej Szkole Turystki i Ekologii. Pierwsze spotkanie odbyło się 17 grudnia i poprzedziło kilkugodzinne, wzruszające spotkanie wigilijne. Jak przyznali sami zgromadzeni, był to dla nich fantastyczny świąteczny prezent, ponieważ nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale także zacieśnili więzi społeczne i mieli okazję do poczucia się częścią wyjątkowej wspólnoty. Na ten moment długo czekali.

Uczestników powitała Kanclerz WSTiE Maria Grzechynka, która wyraziła radość ze wznowienia działalności UTW i wyraziła przekonanie, że powrót do zajęć jest ogromną wartością. Pierwszy wykład, zatytułowany „Psychologia szczęścia”, cieszył się dużym zainteresowaniem i zgromadził aż 40 osób.

Spotkanie poprowadziła Magdalena Bielenin – pedagog, wykładowca i terapeuta. Zaprezentowała ciekawe i praktyczne informacje dotyczące tego, co wpływa na poczucie szczęścia i jak szkodliwe dla zdrowia może okazać się… narzekanie. Podała także praktyczne wskazówki pozwalające na samodzielne budowanie poczucia życiowego zadowolenia.

Okazją do praktykowania szczęścia okazało się wspólne spotkanie wigilijne, które władze uczelni zorganizowały dla słuchaczy tuż po zajęciach. Była to niezapomniana okazja do wymiany życzeń i rozmów, za którymi wszyscy tęsknili po tak długiej przerwie.

Spotkania tego rodzaju są niezwykle ważne z wielu powodów. Przede wszystkim stanowią doskonałą okazję do wzmocnienia więzi społecznych i budowania silnej i zżytej społeczności. Ponadto są istotne z punktu widzenia kondycji psychicznej i fizycznej. Dzięki nim seniorzy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i uniknąć izolacji, która jest szczególnie niebezpieczna dla ich zdrowia.

UTW planuje kontynuować comiesięczne wykłady o różnorodnej tematyce (m.in. zdrowie, wiedza przyrodniczo-geograficzna, wiedza humanistyczna), a także organizować wyjazdy do instytucji kultury, wycieczki tematyczne oraz zwiedzanie wyjątkowych  miejsc.

Kolejne zajęcia odbędą się już 25 stycznia, a na słuchaczy czekać będzie wykład pod tytułem: „Substancje toksyczne w żywności”. Serdecznie zapraszamy osoby, które jeszcze chciałyby dołączyć do grupy. Wystarczy wypełnić zgłoszenie i wnieść opłatę wpisową w wysokości 70 zł rocznie. Po zakończeniu rocznego cyklu uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.