Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

wersja polska wstie     

 

MISJA WSTiE

MISJA WSTiE:
Dyplom Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii gwarantuje kompleksowe wykształcenie poparte rzetelną praktyką oraz pewność zatrudnienia.

WIZJA WSTiE:
Chcemy być wiodącą uczelnią turystyczną w Europie Środkowo-Wschodniej, oferującą specjalistyczne kształcenie w wysokich europejskich standardach. Studentów kształci międzynarodowa kadra w modułowym systemie nauczania. Praktyczne doświadczenia studenci zdobywają podczas staży i praktyk w uznanych organizacjach i firmach na całym świecie.  

Kierunki strategiczne WSTiE wpisują się w zadania, jakie stawia się nowoczesnej placówce kształcenia wyższego. Można je opisać trzema fundamentalnymi hasłami wytyczającymi kierunek rozwoju uczelni: BLIŻEJ STUDENTA, BLIŻEJ GOSPODARKI, BLIŻEJ ŚWIATA. Każde z nich zaznacza filozofię funkcjonowania WSTiE jako nowoczesnej, przyjaznej, międzynarodowej szkoły wyższej; uczelni monitorującej zapotrzebowanie na rynku pracy, elastycznie dostosowującej programy kształcenia do oczekiwań realnej gospodarki – nie tylko krajowej, ale i międzynarodowej. Uczelni, dla której priorytetem jest zapewnienie najwyższych standardów nauczania w formule zunifikowanych programów kształcenia przyjętych wraz z partnerami zagranicznymi i nadawaniu międzynarodowych dyplomów ukończenia studiów.

Realizując nowoczesny, ponadnarodowy, specjalistyczny kierunek rozwoju, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii wytycza cztery podstawowe cele strategiczne:

  • 1. Specjalizacja edukacji
    2. Umiędzynarodowienie uczelni
    3. Elitarność kształcenia
    4. Innowacyjność modelu uczelni