Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

KURSY I SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

Pilot wycieczek, rezydent

Na drugim roku nauki w WSTiE studenci mają możliwość zrobienia kursu pilota wycieczek. Zdobyte uprawnienia umożliwiają zatrudnienie w biurach turystycznych m.in. w tych, w których studenci odbywają praktyki zawodowe. Kurs jest również szansą na podniesienie własnych kwalifikacji i zdobycie atrakcyjnej pracy. Dla niektórych jest idealnym połączeniem pasji podróżowania i poznawania świata oraz satysfakcjonującą pracą z ludźmi. Na kursie pilota studenci doskonalą umiejętności projektowania i obsługi imprez turystycznych, uczą się sposobów komunikowania i zarządzania grupą, rozwiązywania konfliktów, a poprzez symulacje szkolą rozwiązywanie sytuacji trudnych i kryzysowych.

Kierownik wycieczek szkolnych

WSTiE proponuje udział w kursie kierownika wycieczek szkolnych, organizowanym przez uczelnię dla studentów po pierwszym roku nauki. Zdobyte uprawnienia z pewnością ułatwią znalezienie zatrudnienia, zarówno w okresie roku szkolnego jak i wakacji tym, którzy chcą poświęcić się pracy z młodzieżą oraz zdobyć dodatkowe uprawnienia.

Wychowawca kolonii i obozów młodzieżowych

Uprawnienia wychowawcy kolonii i obozów młodzieżowych może zdobyć student już po pierwszym roku nauki w WSTiE. Umożliwiają one studentom podjęcie pracy w okresie wakacji i ferii. Na kursie student nabywa umiejętności z zakresu psychologii grupy oraz poznaje zasady organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Agent reklamy

Odbyty kurs agenta reklamy po pierwszym roku ułatwia naszym studentom znalezienie pracy w różnych agencjach reklamowych. Uczy, jak skutecznie prezentować sprzedawane usługi i jak przeistaczać swe pomysły w rzeczywiste reklamy. Pozwala on wykorzystać swoje pomysły oraz inwencję twórczą w praktyce.

Manager sportu

Kurs obejmuje zajęcia dydaktyczne z zakresu pedagogiki, fizjologii, psychologii, teorii sportu, medycyny sportu, przepisów obowiązujących w sporcie oraz organizacji imprez sportowych i bezpieczeństwa imprez masowych.

Instruktor kajakarstwa

Celem szkolenia jest zapoznanie się z podstawami kajakarstwa górskiego: zasadami bezpiecznego pływania po górach, techniką pływania w kajaku górskim jednoosobowym, sprzętem używanym przez kajakarzy, technikami ratownictwa i asekuracji na wodach o charakterze górskim.

Program kursu obejmuje:

Zajęcia teoretyczne - wykłady na temat:

 • techniki pływania
 • sprzęt kajakarski- rodzaje
 • zasady kajakarstwa górskiego
 • ratownictwo
 • pierwsza pomoc

Zajęcia praktyczne

Instruktor narciarstwa zjazdowego

Kurs ten przeznaczony jest dla osób dobrze jeżdżących na nartach, mających predyspozycje do ubiegania się o stopień instruktora.

Celem kursu jest poprawienie techniki jazdy na nartach, za szczególnym naciskiem na pozycję i fazę sterowania oraz przejście do poprawienia dynamiki jazdy, z uwzględnieniem zasad bezpiecznej jazdy.

Uczestnicy poznają m.in. podstawy prowadzenia lekcji narciarstwa, metodykę, poszczególne techniki oraz krótką historię narciarstwa.

Instruktor fitness

Kurs na instruktora fitness obejmuje teorię i podstawy wiedzy poszczególnych zagadnień związanych z fitness, procesem dydaktycznym, jak i zasady prowadzenia profesjonalnych zajęć dostosowanych do ich uczestników.

Ważniejsze zagadnienia kursu to :

- krótka historia fitnessu,
- muzyka oraz sposoby jej wykorzystywania podczas zajęć,
- podstawowe, złożone i alternatywne kroki fitness,
- elementy choreografii,
- proces dydaktyczny , metodyka,
- formy i rodzaje zajęć,
- postawa ciała,
- czynniki wpływające na urazowość czasie zajęć,
- elementy anatomii,
- step - kroki bazowe i zasady układania choreografii,
- ćw. wzmacniające,
- ćw. modelujące,
- cool down, stretching.

Szczegółowo opracowany program nauczania, miła atmosfera zajęć pozwalają na połączenie nauki z przyjemnością, a zdobyte uprawnienia podnoszą kwalifikacje, a tym samym atrakcyjność na rynku pracy.

CERTYFIKATY I SZKOLENIA JĘZYKOWE

Zainteresowani studenci mogą uczestniczyć w dodatkowych kursach językowych (j. rosyjskiego, hiszpańskiego, portugalskiego) oraz warsztatach językowych m.in. "Język angielski jako język biznesu" oraz w kursie przygotowawczym do egzaminu FCE.

Uwaga!

W nowym roku akademickim studenci WSTiE mają możliwość potwierdzenia swoich umiejętności językowych egzaminem TOEIC, TFI, lub TOEIC Bridge.

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii została Centrum Egzaminacyjnym sprawdzającym praktyczną znajomość języka angielskiego i francuskiego oraz udzielającym certyfikatów honorowanych na całym świecie.

 • TOEIC (Test Of English for International Communication) - egzamin z języka angielskiego w biznesie międzynarodowym będący obecnie najbardziej popularnym egzaminem na świecie. Z każdym dniem zdobywa coraz większą popularność i staje się standardem w testowaniu znajomości języka W roku 2003 do egzaminu przystąpiło 3,4 miliona osób, w roku 2002 - 2,8 miliona osób, w roku 2001 - 1,4 miliona osób.W wielu krajach, odpowiedni wynik egzaminu TOEIC warunkuje przyjęcie do pracy lub pozwala ukończyć studia na renomowanych uczelniach. Egzamin TOEIC jest identyczny na całym świecie. Precyzyjnie sprawdza umiejętności językowych oraz pomaga w ustaleniu konkretnych celów szkoleniowych lub w rekrutacji pracowników. TOEIC umożliwia także monitorowanie postępów w nauce.
 • TFI (Test de Français International) - egzamin z języka francuskiego w biznesie międzynarodowym o tym samym formacie, co TOEIC.
 • TOEIC Bridge - egzamin z języka angielskiego dla studentów początkujących.

Egzamin TOEIC, TOEIC Bridge lub TFI wybierają menadżerowie zarządzający zasobami ludzkimi, specjaliści ds. rekrutacji, uczelnie państwowe i prywatne jak również klienci indywidualni, ponieważ są to egzaminy:

 • honorowane przez ponad 8000 korporacji na całym świecie (TOEIC oraz TFI są integralnymi elementami systemu HR w firmach na całym świecie)
 • wymagane przez renomowane uczelnie wyższe jako warunek ukończenia studiów
 • dające dokładny, obiektywny i rzetelny pomiar umiejętności językowych zdających (wynik egzaminu określa skala punktów 10-990) a załączona interpretacja wyników pozwala określić praktyczne umiejętności zdającego, opisując sprawności językowe odpowiadające danemu wynikowi egzaminu)
 • sprawdzające efektywność nauki i metod nauczania

Wśród największych zalet egzaminów jest to, że rzetelnie sprawdzają wiedzę oraz umiejętności, motywując do nauki oraz promując rozwój akademicki i zawodowy osób na całym świecie.

kursy, szkolenia, certyfikaty, wstie