Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

 

 

 

RZECZPOSPOLITA, 24 lutego 2010

 

Menedżerowie od turystyki

 

Hotele, biura podróży w kraju i za granicą, ośrodki sportu i rekreacji, a także administracja samorządowa i rządowa oferują pracę absolwentom  studiów turystycznych

 

Jednym z kierunków w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej jest turystyka i rekreacja. Jego studenci mogą wybrać jedną z sześciu specjalności .W śród nich są: obsługa ruchu turystycznego, hotelarstwo i gastronomia, zarządzanie w turystyce, turystyka międzynarodowa, zarządzanie promocja regionalna i  lokalną. – Kierunek turystyka i rekreacja przygotowuje do pracy w przedsiębiorstwach turystycznych, hotelach, w branżach i usługach pokrewnych w kraju i za granicą. Współczesna gospodarka zdominowana przez sektor usługowy oferuje atrakcyjne miejsca pracy dla absolwentów wszystkich specjalności tego kierunku – tłumaczą przedstawiciele uczelni. Dodają, że WSTiE umożliwia zdobycie praktycznych umiejętności z zakresu kompleksowej obsługi grup turystycznych, pilotażu i przewodnictwa, projektowania i organizowania imprez turystycznych. W czasie nauki studenci odbywają dwie praktyki zawodowe. Po pierwszym roku – w biurach podróży, a po drugim roku – w hotelach w kraju i za granicą. – Szczególnym zainteresowaniem cieszą się praktyki zagraniczne, których znaczna część jest realizowana w ramach programu Erasmus. – Wtedy mogą doskonalić znajomość języków obcych – mówi przedstawiciel uczelni.

 

Studenci odbywają praktyki w przedsiębiorstwach turystycznych w kraju i za granicą, a w trakcie studiów maja możliwość ukończenia kursu pilota wycieczek, menedżera sportu, instruktora fitness, instruktora narciarstwa, instruktora kajakarstwa, wychowawcy placówek wypoczynku dzieci i młodzieży, kierownika wycieczek szkolnych, agenta reklamy, barmana  z licencją. – Przy Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii działa Akademickie Biuro Karier, które gromadzi oferty najlepszych pracodawców. – Co roku mamy ich po kilkaset z firm turystycznych krajowych i zagranicznych. Praktykanci otrzymują kieszonkowe, zwrot kosztów podróży oraz bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie – dodają przedstawiciele szkoły.