STUDENCI WSTIE PO RAZ KOLEJNY W BRUKSELI

Staże, praktyki, wyjazdy, Bruksela, wstieWiedza i umiejętności zdobywane w konkretnych przedsięwzięciach to znakomita inwestycja na przyszłość. Studenci Turystyki i rekreacji WSTiE nie mają wątpliwości, że doświadczenie i praktyka to podstawa w drodze do przyszłej kariery zawodowej, dlatego chętnie biorą udział w zagranicznych wyjazdach szkoleniowych obejmujących m. in. zajęcia z  pilotażu i oprowadzanie turystów.

40-osobowa grupa mieszkańców Polski Południowej uczestniczyła w dniach 17-21 października w wyjeździe do Brukseli na zaproszenie eurodeputowanego Pawła Kowala. Współorganizatorem przedsięwzięcia już po raz kolejny była Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii. Dla grupy studentów III roku Turystyki i rekreacji wyjazd był formą warsztatów w drodze.

Staże, praktyki, wyjazdy, Bruksela, wstieProgram turystyczny obejmował m. in.: Stare Miasto z Grand Place i gotyckim ratuszem, katedrę św. Michała i św. Guduli, Muzeum Miejskie zwane Domem Króla, Parlament Europejski oraz nowo otwarte Centrum dla Zwiedzających PE – Parlamentarium. Centrum jest miejscem szczególnym: wszystkie informacje dostępne są w 23 językach, zwiedzającym towarzyszy przewodnik multimedialny prezentujący historię, teraźniejszość i przyszłość Parlamentu Europejskiego; dzięki najnowszej technice można odbyć wirtualną wycieczkę po Europie albo wziąć udział w symulacji głosowania. W programie wizyty były również spotkania z europosłami: Pawłem Kowalem, Bogusławem Sonikiem i Konradem Szymańskim. Pobyt zakończył się słodką niespodzianką – wizytą w brukselskim muzeum czekolady.

Wyprawa do Brukseli była ważnym doświadczeniem dla adeptów pilotażu, którzy pod okiem wykwalifikowanego pilota-opiekuna zdobywali nowe umiejętności. Warsztaty  w drodze to także okazja do zweryfikowania wiedzy teoretycznej w praktyce, a w perspektywie – możliwość wykonywania zawodu pilota grup turystycznych.

Staże, praktyki, wyjazdy, Bruksela, wstie