STUDENCI WSTIE PODBIJAJĄ WĘGRY – PODSUMOWANIE WYMIANY STUDENCKIEJ W KÁROLY RÓBERT FŐISKOLA

wegry2Jak co roku studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii wyruszyli na podbój zagranicznych uniwersytetów. W tym roku 5 studentów w ramach programu Erasmus+ studiowało na Węgrzech, gdzie w międzynarodowym towarzystwie doskonalili swoją wiedzę i kompetencje językowe.

Trwająca semestr wymiana odbywała się na jednej z wiodących węgierskich uczelni – Károly Róbert Főiskola. Zajęcia na Węgrzech prowadzone były przez najlepszych wykładowców z różnych krajów i skupione wokół specjalistycznej wiedzy niezbędnej do odnalezienia indywidualnej ścieżki kariery zawodowej na obecnym wymagającym rynku pracy. Wiedza zdobywana przez naszych studentów podczas wykładów oraz ćwiczeń za granicą dała im niepowtarzalną możliwość skonfrontowania swoich dotychczasowych doświadczeń z podejściem wykładowców i studentów z innych krajów uczestniczących w projekcie.

Dzięki wyjazdowi studenci mieli także okazję poznaćniezwykłe uroki Węgier. Uczelnia, która gościłanaszych żaków, zlokalizowana jest w malowniczym mieście Gyöngyösleżącym na terenie winiarskiego regionu Mátraalja. Pobyt w tej wegry1miejscowości umożliwił studentom poznanie bogatej historii i dziedzictwa kulturowego Węgier.

Dodatkowym atutem tej wymiany były organizowane przez wykładowców zajęcia „w terenie” m.in. wycieczka tematyczna nad jezioro Balaton, skupiona wokół zagadnień związanych z enoturystyką – turystyką winną. Poza poznawaniem uroków tzw. węgierskiego morza studenci mieli okazję zobaczyć na własne oczy kwintesencję turystyki winnej – proces produkcji wina w urokliwej winnicy Heimann Winery, gdzie pod czujnym okiem sommeliera odkrywali sekrety sztuki winiarstwa.