STUDENCI WSTIE
W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EKOLOGICZNYM

ECOCYCLES,  studia turystyka, wstie

Specjaliści z dziedziny ekologii wkrótce będą poszukiwani na rynku pracy. W samej Unii Europejskiej do 2020 roku ma powstać ponad 1,5 miliona miejsc pracy w sektorze energii odnawialnej. I nie chodzi o tzw. ekomodę, ale o konkretną wiedzę i doświadczenie, które pomoże zmienić niską świadomość ekologiczną wielu mieszkańców Starego Kontynentu.

ECOCYCLES,  studia turystyka, wstie

Taki jest wymóg czasów, o czym mogli przekonać się studenci WSTiE, którzy w ramach Programu IP Erasmus realizowali międzynarodowy projekt ekologiczny ECOCYCLES 2013. Nasi studenci współpracowali z młodymi ludźmi z ponad 20 krajów Europy, uczestnicząc w seminariach, warsztatach oraz ćwiczeniach laboratoryjnych organizowanych w Palermo – kulturalnej, gospodarczej i turystycznej stolicy Sycylii. Celem projektu było poszerzanie horyzontów młodzieży, rzucenie nowego światła na hasło EKOLOGIA poprzez inspirujące wykłady i ciekawe przedsięwzięcia. Studenci uczyli się też korzystać z innowacyjnych programów komputerowych do pomiaru wysokości, obliczania tras, np. turystycznych. Bogaty program imprezy zachęcał do zwracania większej uwagi na problemy ekologii i znaczenia, jakie ma dbanie o środowisko dla przyszłych pokoleń. Studentom zapewniono również atrakcyjny program zwiedzania miasta i wyspy, wycieczki na Etnę, do sycylijskich gospodarstw winnych i ekologicznych.

ECOCYCLES,  studia turystyka, wstie

Studenci, po powrocie do Polski, dzielili się wiedzą i doświadczeniami ze społecznością akademicką, propagując działania prośrodowiskowe i wszelkie zielone inicjatywy.