STUDENCI WSTIE W SZWECJI – ECOCYCLES 2012

logoSzwecja jest dużym i pięknym krajem, który zachwyca różnorodnością krajobrazów. Nazywana skansenem Europy o niepowtarzalnej przyrodzie, racjonalnie korzysta z zasobów swojego środowiska naturalnego. Już wkrótce będą się mogli o tym przekonać studenci WSTiE, którzy w ramach Programu IP Erasmus, uczestniczą w międzynarodowym projekcie ECOCYCLES i współpracują z młodymi ludźmi z 22 krajów Europy. W 2011 r. byli na Węgrzech, a w czerwcu spotykają się na Półwyspie Skandynawskim, na Uniwersytecie Nauk Rolniczych (SLU) w Alnarp.

W ramach projektu będą uczestniczyć w wykładach, seminariach, warsztatach i ćwiczeniach laboratoryjnych. Tematy tegorocznego spotkania to m.in.:

Zarządzanie zasobami naturalnymi.

Zrównoważone rolnictwo.

Rozwój obszarów wiejskich.

Ekologia i ochrona środowiska.

Uczestnikom wyjazdu życzymy wielu wrażeń i ciekawych doświadczeń naukowych.