STUDENCI WSTIE NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH TURYSTYCZNYCH ITB W BERLINIE

Targi ITB, Berilin, studia turystyka, wstie

Na ITB zobaczyć można świat w pigułce. To prawdziwy raj dla każdego, kto kocha podróże. W tej największej na świecie imprezie turystycznej, która gromadzi kilkaset tysięcy osób ze wszystkich kontynentów, wzięli udział również studenci naszej Uczelni. Co roku w ramach obowiązkowych ćwiczeń terenowych zdobywają cenne doświadczenia, ucząc się od najlepszych.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie to najbardziej prestiżowe i najchętniej odwiedzane targi tej branży. W tym roku odbywały się w dniach 7-11 marca. Rokrocznie przyciągają liczących się touroperatorów, przewoźników, hotelarzy, a także tłumy turystów i podróżników z całego świata. Targi berlińskie stymulują stale rozwijający się rynek turystyczny, wytyczają trendy i dają możliwość zapoznania się z wiodącymi osiągnięciami w branży. Są także okazją do znalezienia pracy w turystyce – specjalnie uruchamiane centra karier pomagają znaleźć zatrudnienie w biurach podróży, hotelarstwie i gastronomii. Nic dziwnego, że targi jako wydarzenie o globalnym charakterze cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających i wystawców. Wartość obrotu przedsiębiorstw prezentujących się na targach ITB Berlin to ok. 6 mld euro.

Tomasz Łata, student III roku Turystyki i Rekreacji, tak wspomina swój pobyt w Berlinie: – Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że zaledwie w ciągu 8 godzin zwiedzę cały świat, oczywiście w przenośni. Targi zorganizowano bardzo profesjonalnie. Dużym zaskoczeniem była dla mnie polska ekspozycja, ale jeszcze większym – liczba odwiedzających ją obcokrajowców. Niesamowitą atrakcją było stoisko-stadion, na którym każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wybranym stadionem narodowym. Zainteresowały mnie stoiska azjatyckie łączące kulturę i historię z zaawansowaną technologią, a wręcz magiczne były ekspozycje Ameryki Środkowej. I dodaje: – Przy okazji pobytu na targach mogłem również zobaczyć najciekawsze zabytki Berlina.

Aneta Karcz, która – jak sama mówi o sobie – od dziecka marzyła o podróżach,  podkreśla z uśmiechem, że podczas tragów zwiedziła 180 krajów prezentujących swe walory na 16 hektarach powierzchni: – Byłam mile zaskoczona wystrojem hali prezentującej Polskę. Wszystko wiązało się oczywiście z nadchodzącym Euro 2012. Wielką radość sprawiła mi „wycieczka” do Hiszpanii. Mogłam powrócić wspomnieniami do praktyk studenckich na Gran Canarii – dodaje. – Podczas targów poznałam fantastycznych ludzi z Malezji i wiem już, jaki będzie kolejny cel mojej podróży: Kuala Lumpur! Również Piotr Smoleń odbył wymarzoną „podróż” do odległej Kanady, która pachnie żywicą, a smakuje jak syrop klonowy. – Pozyskałem mnóstwo przydatnych informacji o tym kraju – podkreśla i dodaje: – Szkoda, że czas pobytu na ITB minął nam tak szybko.

Studenci WSTiE wrócili z Berlina bogatsi o doświadczenia, kontakty i marzenia. I wierzą, że w przypadku ich uczelni podróże nie są marzeniami, tylko ich spełnieniem.

pasek1