Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

STUDENTKA WSTIE NA MŚ W OSLO!

Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które odbyły się w Oslo w dniach 23 lutego-6 marca 2011r., to bardzo ważne wydarzenie dla Katarzyny Gałki z I roku Turystyki i rekreacji WSTiE. Była jedną z dwóch młodych Polek, które wspierały dział prasy i mediów. Kasia znalazła się wśród 80. wolontariuszy z całej Europy i rozpoczęła pracę w centrum prasowym zawodów. Fragmenty jej relacji:

Dzień siódmy

Witam i pozdrawiam po jednym z najbardziej emocjonujących dni! Justyna Kowalczyk zdobyła dziś srebro - na zdjęciu z nami tuż po ceremonii.
 
Staże, praktyki, wyjazdy, Oslo, wstie
 
Dzień szósty

Witam, myślę, że najlepszym podsumowaniem dzisiejszego dnia mojej pracy będzie poniższy link:

http://www.eurosport.pl/redakcyjny_blog14/pocztowka-z-oslo-z-milosci-do-skokow._post140806/blogpostfull.shtml

Dzień piąty

Mistrzostwa rozpoczęte!

Wczoraj o godzinie 18:00 odbyła się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym Oslo 2011. Swoją obecnością uświetnił ją Gian Franco Kasper - prezydent FIS. Główną atrakcją jednak był występ Marii Haukaas Mittet, która zaprezentowała hymn tegorocznych mistrzostw. Na Medal Plaza zgromadziło się ok. pięćdziesiąt tysięcy widzów – sympatyków sportów zimowych. Najbardziej rozpoznawalną częścią imprezy byli wolontariusze z całej Europy, którzy, ubrani w jednakowe stroje, przeszli w paradzie zaraz za Gwardią Królewską. 

Dzień czwarty

Dziś odbywały się próby ceremonii na Medal Plaza oraz zwiedzanie aren. Miło było spotkać dziennikarzy z TVP SPORT, którzy właśnie dziś przybyli do Holmenkollen, aby też zapoznać się z terenem. Czas mija bardzo szybko i we wspaniałej atmosferze. Liczba osób, jaką można poznać w ciągu jednego dnia, jest oszałamiająca. Jutro kolejne zebranie sekcji mediów, przydzielanie zadań na kolejne dni oraz próba uroczystości otwarcia.

Dzień trzeci

Dziś jedynym i najważniejszym punktem było odebranie akredytacji działu mediów. Kiedy przystępowałam do rekrutacji i zaczynałam uczyć się języka norweskiego, to wydawało się tak mało realne… A jednak tu jestem! 

Staże, praktyki, wyjazdy, Oslo, wstie Staże, praktyki, wyjazdy, Oslo, wstie

 

 

 

W tle nowa skocznia Holmenkollen, gdzie fani skoków narciarskich będą mogli oglądać występy swoich faworytów. Skocznia znajduje się 9 km od centrum Oslo i jest najnowocześniejszym tego typu obiektem na świecie. Zastosowano tu systemy mrożenia śniegu i ochrony przed wiatrem. Zostały również zbudowane nowe miejsca dla sędziów. Ze szczytu roztacza się widok na całe Oslo oraz na Oslofjord. O zmroku skocznia jest podświetlona. W jej pomieszczeniach znajduje się Muzeum Narciarstwa. Turyści mogą tu poznać historię narciarstwa, sięgającą czasów Wikingów, oraz obejrzeć eksponaty związane z najważniejszymi narciarskimi wydarzeniami, między innymi narty sławnych sportowców.

Dzień drugi

Część historii miasta opanowana - J. Karl Johans Gate, Opera czy Ratusz to dla wolontariuszy po dzisiejszym dniu pestka!  Dużo czasu spędziliśmy też w Aker Bridge, gdzie  znajduje się wspaniały kompleks przybrzeżny - idealne miejsce relaksu dla młodych ludzi. Widzieliśmy również zapierający dech w piersiach Pałac Królewski oraz Centrum, w którym przyznawana jest Nagroda Nobla. Już jutro czeka nas odbiór akredytacji  oraz strojów wolontariuszy, a w tym celu udajemy się na główną arenę Mistrzostw! Pogoda dopisuje, gdyż temperatura - zgodnie z przewidywaniami gospodarzy MŚ - wynosi minus 17 stopni.

Dzień pierwszy

Witam i pozdrawiam z mroźnego i zaśnieżonego Oslo. Mimo niskiej temperatury atmosfera gorąca, gdyż trwają ostatnie przygotowania do wielkiej narciarskiej imprezy. Przygoda rozpoczęta, a najmilszym akcentem tego dnia było spotkanie z francuską drużyną kombinatorów norweskich udających się na zawody do Drammen. Jutro startujemy – zapoznamy się z historią miasta w trakcie wycieczka po Oslo.