POKONAĆ GRANICE

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej nie po raz pierwszy organizuje wymianę międzynarodową młodzieży. Pani Kanclerz Maria Grzechynka od wielu lat współpracuje z kadrą zagranicznych uniwersytetów oraz szkół wyższych. Z roku na rok coraz większa grupa studentów może brać udział w międzynarodowej wymianie doświadczeń, poznać inną kulturę oraz nawiązać interesujące przyjaźnie.

W połowie listopada w hotelu Monttis** w Suchej Beskidzkiej studenci WSTiE gościli węgierskich studentów z "Szolnok College". Wymiana polsko-węgierska realizowana była w ramach Programu "Młodzież" finansowanego z funduszy unijnych.

Ze strony polskiej w wymianie brali udział studenci Obsługi Ruchu Turystycznego, Public Relations oraz Informatyki. Każdy z nich mógł zdobywać nowe umiejętności w trakcie pilotażu wycieczek, przygotowania i prowadzenia warsztatów z zakresu mowy ciała oraz prezentowania się przed kamerą czy też zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych.

Z każdym dniem łączyło nas coraz więcej, już po chwili wiedzieliśmy, że tak na prawdę nie ma barier między ludźm. Poznaliśmy inną kulturę, nawiązaliśmy interesujące znajomości, pokonaliśmy własne słabości i przede wszystkim uwierzyliśmy w to, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Węgierscy opiekunowie żegnając kadrę oraz studentów WSTiE w naszym języku ojczystym, zaprosili całą polską grupę do swojego kraju. Ze ściśniętym gardłem i oczami pełnymi łez zdołaliśmy tylko krzyknąć: Do zobaczenia wiosną na Węgrzech!