STUDIA BEZ GRANIC

Studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej po drugim roku studiów mają możliwość kontynuowania nauki na Uniwersytecie Bedfordshire w Anglii. Dzięki temu otrzymują polski i brytyjski dyplom uczelni wyższej. Możliwość kontynuacji studiów na brytyjskim uniwersytecie to zarówno oferta edukacji na bardzo wysokim poziomie, zwiększająca atrakcyjność na europejskim rynku pracy, ale również szansa na zdobycie doświadczenia i doskonalenie swoich umiejętności. Właśnie taką szansę daje swoim studentom WSTiE. Uczelnia, co roku poddawana jest ocenie jakości kształcenia przez komisję egzaminacyjną z Uniwersytetu Bedfordshire. Dzięki wysokiej ocenie komisji Uniwersytetu Bedfordshire opiniującej poziom nauczania w WSTiE możliwa jest współpraca naukowa dla uczelni jak również kontynuacja nauki studentów WSTiE na Uniwersytecie Bedforshire w Anglii.

W tym roku po raz kolejny studenci przystąpili do egzaminu kwalifikacyjnego na studia w Wielkiej Brytanii. Punktualnie o 12.00, 15.03.2007 na salę weszła komisja egzaminacyjna składająca się z przedstawicieli obu uniwersytetów, pani Kanclerz Marii Grzechynki oraz dr Doroty Ujmy i dr Sean Gammon . Po krótkim przywitaniu studentów przez panią Kanclerz, głos zabrał profesor z Uniwersytetu Bedfordhire. Wyjaśnił podstawowe zasady obowiązujące w trakcie trwania testu  i... zaczęło się!

Egzamin trwał 2 godziny i obejmował zagadnienia z gramatyki języka angielskiego, rozumienia tekstu, a także praca pisemna. Prace studentów przesłano do Komisji Językowej w Bedfordshire, która w najbliższym czasie przekaże wyniki egzaminu. Egzamin poprzedzony został wykładami i ćwiczeniami ze studentami WSTiE prowadzonymi w j. angielskim przez profesorów z brytyjskiego Uniwersytetu. Studenci mieli możliwość uczestniczenia w wykładzie monograficznym prowadzonym w języku angielskim.

Uniwersytetet Bedfordshire, zajmuje wysokie miejsce wśród uniwersytetów w Wielkiej Brytanii według liczby zatrudnionych absolwentów. Brytyjska uczelnia jest nowoczesną placówką edukacyjną, a także prawdziwą międzynarodową społecznością studencką skupiającą studentów ze 120 różnych krajów, w tym z Polski. Należy bowiem nadmienić, iż właśnie w tym roku studia w Bedforshire kończy z tytułem managera turystyki grupa studentów WSTiE, którzy jako pierwsi wyjechali na studia do Wielkiej Brytanii. Kadra Uniwersytecka bardzo dobrze oceniła ich wyniki w nauce. Cieszymy się, że udało się naszym studentom należeć do elitarnej grupy bardzo dobrych studentów. Mamy nadzieję, że Ci, którzy wyjadą na studia w tym roku sprostają wyzwaniom i utrzymają wysoki poziom w nauce.  Pozostaje nam zatem trzymać mocno kciuki za kolegów i koleżanki aplikujących na brytyjską uczelnię.