STUDENCI WSTIE U STUDENTÓW WE FRANCJI

Studenci kierunku Turystyka i rekreacja biorą udział w trzystopniowym seminarium na temat: "Zrównoważony rozwój w turystyce". Pierwszy cykl polsko-niemiecko-francuskiej wymiany młodzieży rozpoczął się 20 października w Compiegne we Francji.

Polscy studenci pod merytoryczną opieką swojego wykładowcy mają możliwość zastosowania wiedzy i umiejętności w praktyce, planując trasę przejazdu, gromadząc informacje na temat osobliwości i atrakcji krajoznawczych i pilotując autokar z Suchej Beskidzkiej do Paryża. Po drodze zabierają przyjaciół z Drezna i wspólnie zdobywają nowe doświadczenia z zakresu obsługi ruchu turystycznego. Na miejscu promują nasz region, wygłaszają samodzielnie przygotowane referaty, mają szansę wykazać się zdolnościami językowymi oraz doświadczeniem w nawiązywaniu międzynarodowych kontaktów. Dodatkowo realizują atrakcyjny program turystyczny. Poznają kraj i ludzi, ich kulturę i mentalność.

Kolejna część projektu odbędzie się w grudniu w Schirgiswalde w Górnych Łużycach w Niemczech, natomiast jego zamknięcie nastąpi w lutym przyszłego roku w Suchej Beskidzkiej.