Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

WŁOCHY, SORENTO - SPRAWOZDANIE Z PRAKTYK 

p6230006

Pierwsze dwa tygodnie praktyk studenckich już za nami. Pracujemy i mieszkamy w luksusowym, czterogwiazdkowym Grand Hotel Vesuvio w Sorrento. Upalnie dni płyną nam w otoczeniu pięknych widoków, sadów cytrynowych, bujnej roślinności. Warunki mieszkalne są bardzo dobre, mieszkamy w klimatyzowanych pokojach z łazienką, stałym dostępem do Internetu, o standardzie zbliżonym do pokojów hotelowych. Mamy też do dyspozycji ogromny taras z widokiem na morze, gdzie często chodzimy zażywać kąpieli słonecznych podczas „siesty”, podziwiając przy tym urok otaczających nas krajobrazów. 

Praca tutaj nie jest męcząca i daje dużo radości. Tworzymy zgraną załogę – szybko się zaprzyjaźniłyśmy, pomagamy sobie wzajemnie w pracy i poza nią. Zawsze staramy się z uśmiechem podchodzić do każdego gościa, dbamy o dobry klimat w grupie współpracowników. Cieszymy się, że tu jesteśmy, bo zdobywamy cenne doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Niedawno udałyśmy się na wyprawę do  centrum Sorrento. Miasteczko zachwyciło nas swoim urokiem! Pomimo upału przemierzyłyśmy je praktycznie wzdłuż i wszerz, zwiedzając Porto di Sorrento, sklepiki z pamiątkami no i oczywiście Gelaterie. Włoskie lody to najlepsze lody na świecie – to stwierdziłyśmy jednogłośnie! Wszystko tutaj bardzo nam się podoba; już dziś przytłacza nas myśl o wyjeździe, rozstaniu ze wszystkimi pracownikami, z którymi już zdążyłyśmy się zaprzyjaźnić. Do naszych ulubieńców należą Mario – jeden z kelnerów, niezwykle pomocny i życzliwy, zawsze uśmiechnięty oraz Giovanni – jeden z pracowników zaopatrzenia. Giovanni mówi do nas tylko po włosku, co pomaga nam rozwijać umiejętności posługiwania się tym jakże pięknym i dźwięcznym językiem.

Praktyki to wspaniały okres w życiu studenta. Jednocześnie uczymy się i odpoczywamy w pięknym, egzotycznym miejscu. Upały trochę dają nam w kość, ale też możemy pochwalić się piękną opalenizną. Niezmiernie cieszymy się, że możemy tutaj pracować. Grand Hotel Vesuvio naprawdę robi wrażenie, wszystko tutaj jest w nienagannym ładzie i porządku. To bardzo nam się podoba! Wszystkie jesteśmy pełne sił i energii do dalszej pracy. 

Serdecznie pozdrawiamy całą WSTiE, wszystkich naszych kolegów i koleżanki!

Marysia, Ela, Ania i Marzenia

I, II rok TiR