Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

SPRAWOZDANIE Z PRAKTYK - IBIZA 

 

 Kolejny rok mam przyjemność gościć na hiszpańskiej wyspie, słynącej z pięknych plaż i pięknej pogody oraz z ogromnych dyskotek. Turyści zaskoczeni urokami wyspy bardzo chętnie korzystają z jej dobrodziejstw, podziwiają temperament mieszkańcach i ich optymistyczne podejście do życia.

Od dnia przyjazdu tutaj wiedziałem, czego się spodziewać. Znałem ludzi, znałem obyczaje, no i przede wszystkim znałem miejsce pracy, dzięki czemu łatwiej radzę sobie z zadaniami, które mam do wykonania. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie stolica wyspy – w ciągu ostatniego roku poszerzono drogi, zwiększono liczbę autobusów, ograniczono możliwość darmowego parkowania, co niewątpliwie dało większe szanse turystom na swobodny i wygodny przejazd przez miasto. Oprócz tego pojawiły się nowe punkty informacyjne, dzięki którym każdy może poznać najciekawsze miejsca warte zobaczenia a także zaplanować swój urlop. Można w nich kupić bilety na dyskotekę, do kina czy teatru.

Zderzenie z kulturą hiszpańską jest idealnym momentem do określenia swoich życiowych priorytetów a także zaplanowania przyszłości. Mając na uwadze możliwość wyjazdu z kraju i zamieszkania na stałe gdzie indziej, student czuje się nieco zagubiony. Z jednej strony ma do wyboru – kraj i studia czy ciekawe życie i praca. Pytanie brzmi: co dla niego jest lepsze? Tej odpowiedzi każdy powinien udzielać osobiście. Ja wiem jedno – dzięki naszej uczelni mam możliwość zadania sobie tego pytania.

PS. Gorące pozdrowienia dla całej załogi ABK i Władz Uczelnianych!   

Łukasz, II rok TIR                                                                                                                                      

lukasz ibiza

 

 

 

`