Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

EGIPT - HURGHADA

 Kiedy zobaczyłem hotel Alf Leila wa Leila, w którym miałem mieszkać i odbywać praktyki studenckie, oniemiałem z zachwytu. Ten piękny obiekt posiada niesamowity klimat z baśni tysiąca i jednej nocy (z języka arabskiego jego nazwa oznacza właśnie tysiąc i jedną noc). Od razu zostałem zapoznany z międzynarodową grupą animacyjną, która przyjęła mnie bardzo miło.

Nasz rezydent – Szeryf, poinformował nas, że pracę zaczniemy dopiero po pięciu dniach od przybycia do Egiptu i że ma dla nas niespodziankę. Okazało się, że zostaliśmy zaproszeni na wycieczkę na nurkowanie głębinowe w Morzu Czerwonym. Niezapomniane widoki, nowe doświadczenia, po prostu bajka.

pasek1

Rzeczywiście po pięciu dniach leniuchowania zaczęliśmy pracę wraz z tutejszą ekipą animacyjną. Na początku musieliśmy zapoznać się z dziennym programem animacyjnym, ze sposobem prowadzenia danych aktywności, oraz z... hotelowym tańcem. Bardzo szybko nauczyliśmy się wszystkich zasad i reguł obowiązujących w pracy. W naszym hotelu odbywają się następujące zajęcia: poranna gimnastyka, gra w boccie, kurs tańca brzucha, gimnastyka w basenie, waterpolo, rzutki i piłka nożna. Codziennie wieczorami spotykamy się w hotelowym amfiteatrze z szefem animacji, który mówi nam o ewentualnych problemach, wskazuje na to, co powinniśmy zmienić oraz chwali nas za dobrą pracę. Wieczorami odbywają się tzw. show, np. Fakir and Fire Show, Comedy Night, Tańce Irlandzkie, wybory mistera i miss hotelu itp.

Po dwóch tygodniach szef animacji zaprosił mnie na rozmowę. Zapytał mnie wprost, czy chciałbym prowadzić jakąś aktywność sam. Oczywiście zgodziłem się i teraz mogę pochwalić się, że samodzielnie zajmuję się siatkówką plażową.

Praca w tym międzynarodowym teamie jest bardzo przyjemna i jedyne, na co można czasami ponarzekać, to temperatura, która waha się od 39 do 46 stopni C w ciągu dnia.

Dzięki tym praktykom mam okazję tak naprawdę sprawdzić samego siebie i przekonać się, czy dam sobie radę w życiu. Idzie mi nieźle! Pozdrawiam gorąco i mam nadzieję, że wraz z moim mailem uda mi się przesłać do Państwa chociaż odrobinę ciepła z Egiptu.

pasek2

Tomek