Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

NIEMCY, OBERJOCH

studentkiwstienapraktykachwniemczech

Przesyłamy wieści dotyczące naszych praktyk.

Na początku było ciężko, jednak teraz jest już super! Pracy dużo, ale otaczają nas bardzo życzliwi ludzie i oferują pomoc. Dzięki kolegom i koleżankom,  z którymi pracujemy, odkrywamy tajniki pracy w hotelu. Wszyscy są tu bardzo sympatyczni i pomocni. Od czasu do czasu Unisława zastępuje również naszego barmana Manuela, gdy ten ma  wolne. Zadanie to zostało jej powierzone przez samego szefa. Na początku trochę się bała, że nie sprosta zadaniu, ale okazało się, że z niewielką pomocą wszystko jest możliwe. Teraz pracuje już samodzielnie. Nie jest to wcale tak łatwa praca jakby się wydawało, wymaga ona wielu umiejętności. Sama podaje wina, przyrządza podstawowe drinki bezalkoholowe lub mieszanki win. Natalia natomiast przygotowuje sałatki, pomaga przy wydawaniu posiłków dla gości, często dekoruje potrawy. Na koniec dnia zajmuje się robieniem deserów. Są to m.in. lody, ciasta, a także inne słodkości.

Poza pracą zwiedzamy bliższą i dalszą okolicę. Byłyśmy już w Lindau nad Jeziorem Bodeńskim i jesteśmy pewne, że to nie koniec wycieczek krajoznawczych. Po pracy integrujemy się z innymi pracownikami hotelu. Wszyscy mamy ze sobą bardzo dobry kontakt. Cały czas szlifujemy swój niemiecki i wydaje się, że zrobiłyśmy już spore postępy w tym kierunku. 
 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż jesteśmy tu w trakcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA. Wczoraj Niemcy wygrali z Argentyną, aż 4:0! W całym Oberjoch słychać było okrzyki radości, wybuchy petard oraz śpiewy. My również gorąco kibicujemy drużynie niemieckiej. Mamy nadzieję, że zdobędą mistrzostwo, a wtedy będzie się działo! Pogoda jak na razie wspaniała. Wszystko idzie po naszej myśli. Mamy nadzieję, że będzie coraz lepiej, chociaż i tak jest cudownie.

Grüße und Küsse aus Oberjoch!

Unisława i Natalia

pasek1