Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

GRAN CANARIA - SPROWZDANIE Z PRAKTYK 

StudenciWSTiEwHiszpanii

Po miesiącu pracy, a przede wszystkim nauki, możemy w końcu pochwalić się mianem samodzielnego animatora czasu wolnego. Potrafimy już prowadzić wszystkie aktywności zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Nie straszne nam jest już mini-disco ani obsługa świateł i muzyki podczas show. Również świetnie dajemy sobie radę podczas prowadzenia gimnastyki wodnej. 

Każdego dnia przyswajamy mnóstwo nowych informacji, doskonaląc zarówno umiejętności językowe, jak organizacyjne. Łączymy przyjemne z pożytecznym, ponieważ rozmawiając z gośćmi, zawieramy nowe znajomości oraz prowadzimy tzw. PR. Naprawdę ogromne wrażenie wywiera na nas pożegnanie z niektórymi gośćmi zarówno tymi dorosłymi, jak i dziećmi, którzy dziękują za mile spędzony czas a także są zainteresowani utrzymywaniem dalszego kontaktu z nami. 

W naszym zespole, jak to w grupie, zdarzają się pewne niedomówienia, lecz zawsze szybko reagujemy i dzięki temu sprawa jest bardzo szybko rozwiązywana, a między nami nie dochodzi do niepotrzebnych spięć, które, jak łatwo się domyślić, mogą podzielić nawet dobrze zorganizowany team.  

pasek3

Nasz dzień pracy zaczyna się godzinie 11:00 zbiórką w barze nad basenem o wdzięcznej nazwie „Coco-loco”, gdzie witamy zgromadzonych gości piosenką „Good morning”, przy tym maszerując wokół basenu pozdrawiamy gości. Następnie zapowiadamy w sześciu językach aktywności, jakie oferujemy gościom o danej porze. Po zapowiedziach spotykamy się w „mini-club'ie”, gdzie dochodzi do sprawnego podziału obowiązków.  W naszym programie znajdują się między innymi takie konkurencje jak: sjoelen, shuffleboard, bowling, ping-pong, bilard, łucznictwo, strzelanie z wiatrówki, rzutki, siatkówka, piłka nożna, tenis, petanca, piłka wodna oraz gimnastyka wodna czyli aquagym. Dla dzieci oprócz zabaw w mini-clubie przeznaczone są takie gry jak: sjoelen, ping-pong, piłka nożna, rzutki, shuffleboard, bilard, bowling, crazy games. Koniec pierwszego etapu dnia pracy następuje o godzinie 16:00, po czym następuje błoga przerwa, którą zazwyczaj przeznaczamy na regenerację sił. Wszyscy jak jeden mąż zbieramy się znowu w „Salonie Princess” o godzinie 20:00, aby kontynuować program animacyjny. W tej części dnia tańczymy mini-disco z dziećmi, rozdajemy certyfikaty osobom, które brały udział w poszczególnych aktywnościach. Po rozdaniu  dyplomów rozpoczyna się show, podczas którego cały czas musimy trzymać rękę na pulsie. Między innymi zajmujemy się obsługą sprzętu muzycznego, oraz świateł na scenie, pilnujemy, aby bawiące się dzieci nie przeszkadzały wykonawcom występującym na scenie. Gdy show dobiegnie końca, mamy za zadanie zajmować się muzyką i rozmawiać z gośćmi. Pracę kończymy o północy, nie zapominając o podziękowaniach skierowanych zarówno do obsługi, za pomoc, jak i gości, za udział w licznych konkurencjach.

pasek1

Oprócz pracy bardzo mocno pochłania nas zwiedzanie zakątków wyspy. Nasze dni wolne  w miarę możliwości zawsze staramy się ustalać w ten sposób, aby spotkać się z resztą kanaryjskiej drużyny pracującej w Maspalomas Princess oraz Mogan Princess. Do tej pory zwiedziliśmy już Puerto Rico, w którym znajduje się port oraz dwie sztuczne plaże otoczone sztuczną zatoką, dzięki czemu woda jest cieplejsza I spokojna. Zwiedziliśmy również Puerto de Mogan, Arguineguin, Maspalomas, Vecindario, nie licząc oczywiście malowniczych okolic naszego hotelu.

Każdy kolejny dzień przynosi nam nowe wyzwania, którym staramy się sprostać, a także nowe doświadczenia, które mamy nadzieję zaprocentują w przyszłości. Dzięki pracy mamy okazję przyjrzeć się, jak to właściwie wszystko funkcjonuje. Rozmawiając z przełożoną oraz gośćmi dowiadujemy się, co było dobre, a co należy jeszcze dopracować. Jest to dla nas naprawdę świetna lekcja życia a zarazem wspaniałe wakacje.

Pozdrawiamy, 

Ola, Natalia, Piotr, Tomek, Dawid

pasek2