Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

PRAKTYKA W IRLANDII

irlandia1Po spokojnym przylocie do miasta Shannon wyruszyłyśmy autobusem do Kilcolgan. Po dotarciu do hotelu otrzymałyśmy pokój w oddzielnej części hotelu. Tu mogłyśmy się rozgościć i odpocząć po męczącej podróży. Poznanie hotelu i zwyczajów w nim panujących ułatwił nam były student WSTiE, który również jest zatrudniony w tym hotelu. Po dwóch przebytych tygodniach jest nam już znacznie łatwiej; przełamałyśmy barierę językową, oswoiłyśmy się z sytuacją, znamy nasze obowiązki i prawa.

Hotel usytuowany jest nad niewielką zatoką, na którą mamy widok z okien restauracji. Ludzie w hotelu są przyjaźnie nastawieni, chętnie odpowiadają na pytania, starają się wytłumaczyć, powtórzyć, kiedy czegoś nie rozumiemy.  

Pracujemy na różnych stanowiskach. Godziny pracy są zależne od rodzaju pracy. Pogoda irlandzka nas nie rozpieszcza; słońce pojawia się dość rzadko, ale nie mamy powodów do narzekań, gdyż w wolnym czasie mamy możliwość do bezpłatnego korzystania z siłowni i sauny znajdujących się na terenie hotelu.  

Staramy się z Agnieszką sumienie wywiązywać ze swoich obowiązków, za co zostałyśmy niejednokrotnie pochwalone;)

 

 Pozdrawiam,  

Zofia Szczygieł

irlandia2pasek