Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

STUDENCI WSTIE NA WYSPACH KANARYJSKICH 

grancanariaareaproperty

Gran Canaria, 1 czerwca – 30 września 2009

Nasza przygoda związana z praktyką zagraniczną zaczęła się na lotnisku Okęcie w Warszawie, gdyż dla niektórych członków ekipy był to pierwszy lot w życiu. Podróż minęła jednak nadzwyczaj szybko, a my, zaciekawieni pejzażem za oknem, wyglądaliśmy wybrzeża Gran Canarii.

Lądowanie na lotnisku w Las Palmas, radość z udanej podróży i pierwsze widoki otulonej nocą wyspy dostarczyły kolejnych emocji. Hotel Tabaiba, do którego zostaliśmy przydzieleni, elegancka i bardzo duża recepcja zrobiły niesamowite wrażenie. Nie mogliśmy też lepiej trafić, jeśli chodzi o zakwaterowanie. Mamy świetne pokoje z widokiem na piękne tropikalne rośliny i basen, z własną przestronna łazienką oraz klimatyzacją, która podczas tak wilgotnych nocy ratuje nam życie. Są to pokoje przeznaczone dla gości, więc jako pracownicy mamy pełen komfort i wygodę. W pełni przysługuje nam też sprzątanie pokoi, wraz z wymianą ręczników i pościeli oraz wymiana odzieży służącej do pracy. Możemy do woli korzystać z serwowanych potraw, deserów i napojów podawanych w restauracji podczas posiłków.

Wśród pracowników i gości hotelowych panuje bardzo przyjazna atmosfera, ludzie są niezwykle uprzejmi, a animatorzy, z którymi pracujemy, zaznajamiają nas z zasadami animacji, jak i wykonywanym przez nich show. Hotel prowadzi codzienną animację czasu wolnego, organizuje disco oraz programy artystyczne, wokalne i pokazy akrobatyczne, które dopasowane są do wieku gości. Mini club, mini disco, gry i zabawy w wodzie, piłka wodna, piłka nożna, strzelanie z łuku – to oferta dla dzieci. Młodzież gra w piłkę, tenis ziemny i stołowy, mini golf, piłkę wodną i strzela z łuku, itd. Do dyspozycji dorosłych jest siłownia, basen, kort tenisowy i pole golfowe.

Jeśli ktokolwiek z nas ma jakiś problem, od razu zwracamy się z nim do Davea i on pomaga nam go rozwiązać. Jeśli chodzi o język, w jakim się porozumiewamy zarówno z pracownikami, jak i z gośćmi hotelowymi, to przeważa język angielski, zaś w mniejszym stopniu niemiecki. Czasem mieszanka innych języków w połączeniu z jakże ważnym niekiedy body language, daje możliwość pełnej komunikacji.

Początek naszej praktyki jest świetny i mamy nadzieję, że tak pozostanie przez następne trzy miesiące. Jeśli chodzi o pozostałą część ludzi z naszej kanaryjskiej ekipy, utrzymujemy ze sobą stały kontakt. Oni również są zadowoleni z panujących warunków i pracy.

Gran Canaria, 7 lipca 2009

Danuta Kramarczyk
Agnieszka Piękna
Adrian Kamiński