Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

     

 

Welcome at WSTiE - wsparcie instytucjonalne uczelni w obszarze obsługi zagranicznych studentów i kadry akademickiej.

pasek nawa

"Program jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy - Welcome to Poland realizowany w ramach Działania określonego we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18.

Numer umowy: PPI/WTP/2018/1/00027/U/001

Termin realizacji umowy: od dnia 5 listopada 2018 r. do dnia 30 czerwca 2020r.

Beneficjent: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii

Miło nam poinformować, iż na podstawie decyzji Dyrektora Agencji z dnia 5 listopada 2018 roku o przyznaniu środków finansowych na realizację projektu Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii otrzymała dofinansowanie w ramach realizacji programu „Welcome to Poland”. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland realizowany w ramach Działania określony we wniosku o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN14/18.

Krótki opis Projektu

Głównym celem projektu Welcome at WSTiE jest wsparcie instytucjonalne WSTiE w obszarze obsługi zagranicznych studentów i kadry akademickiej. Wpisuje się on w diagnozowane potrzeby Uczelni oraz strategię umiędzynarodowienia na lata 2012-2020.

W ramach przygotowania organizacyjnego uczelni do obsługi studentów i kadry z zagranicy zdecydowano się na 3 kluczowe obszary działania:

- Welcome Centre

- Welcome Package dla studentów oraz kadry zagranicznej wraz z obudową multimedialną w 3 językach (język rosyjski, ukraiński, angielski). Ponadto cykl szkoleń dla kadry administracyjnej zapewniający podniesienie kompetencji pracowników oraz co za tym idzie zwiększenie jakości obsługi studentów zagranicznych.

Poniżej prezentujemy Państwu materiały przygotowane w ramach projektu: 

STUDENCI - STUDENTS - Cтуденты - Cтуденти

welcome enWelcome Package for students (EN) 
 Welcome Package для студентов (RU)welcome ru
Welcome Package для студентів (UA)welcome ua

Film for students (EN): 
Фильм для студентов (RU)
Фільм для студентів (UA)

KADRA ZAGRANICZNA - FOREIGN STAFF

Welcome Package for foreign staffguide for staff
 
 Film for foreign staff (EN)
 

 - Wsparcie kadry naukowo-dydaktycznej

Program Tutoringowy dla kadry dydaktyczno-naukowej WSTiE. Opracowany zostanie ponadto handout, który wspomoże jednocześnie kadrę w prowadzeniu procesu dydaktycznego jak i wesprze w budowaniu relacji i komunikacji ze studentem zagranicznym. Lepiej przygotowana kadra dydaktyczno-naukowa pozwoli uczelni na sprawniejsze zarządzanie tokiem edukacyjnym studentów zagranicznych oraz usprawni komunikację i wytyczanie priorytetów kadrze akademickiej.

- Internacjonalizacja w domu

To zadanie, które wspomoże studentów zagranicznych oraz ich proces studiowania na WSTiE. Wśród działań zaplanowano: opracowanie poradnika językowego do komunikacji kadry administracyjnej z kandydatem na studia i studentem zagranicznym w jego ojczystym języku oraz kurs języka polskiego dla studentów zagranicznych wspierający ich komunikacje w języku polskim z kadrą administracyjną i dydaktyczno-naukową. Dodatkowo idąc za misją WSTiE, która ma w swoich priorytetach budowanie miejsca przyjaznego osobom z zagranicy oraz włączania ich w środowisko i społeczność akademicką zaplanowano różne spotkania, warsztaty oraz konferencję międzynarodową jako działania sprzyjające integracji, tworzenia międzynarodowej społeczności akademickiej.

Projekt obejmie swoimi działaniami wszystkich interesariuszy WSTIE zarówno studentów i kadrę zagraniczną, jak kadrę administracyjną oraz naukowo-dydaktyczną WSTiE.

Ma charakter kompleksowy i wpłynie realnie na jakość oferowanych usług oraz obsługę studenta zagranicznego od momentu rekrutacji przez cały okres studiowania.