Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

O UCZELNI

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej to uczelnia kameralna, mocno osadzona w regionie, ale o międzynarodowym zasięgu. Skoncentrowana na zagwarantowaniu wysokiej jakości kształcenia specjalistycznego i zapewnieniu unikalnej atmosfery towarzyszącej nauce przygotowuje do płynnego wejścia na rynek pracy i biznesu. Na przestrzeni ostatnich lat WSTiE zajmuje coraz wyższe pozycje w prestiżowych krajowych rankingach szkół wyższych. WSTiE została także uhonorowana odznaką „Za Zasługi dla Turystyki” przyznawaną przez Ministra Sportu i Turystyki w uznaniu zasług dla rozwoju polskiej turystyki i umacnianiu współpracy międzynarodowej w tej dziedzinie.

WSTiE zapewnia specjalistyczną wiedzę i doświadczenie przekazywane przez najlepszych wykładowców. Kadra dydaktyczna to doświadczeni pracownicy dydaktyczni i naukowi związani z renomowanymi ośrodkami edukacyjnymi w kraju i zagranicą. Stabilna, sprawdzona kadra wykładowców tworzy środowisko, w którym studenci mogą się rozwijać. Polityka Uczelni nie przewiduje w tym miejscu kompromisów, które musiałyby skutkować obniżeniem poziomu kształcenia, a tym samym zmniejszeniem satysfakcji studentów i obniżeniem szans zawodowych przyszłych absolwentów. Rektorem WSTiE jest prof. dr hab. Janusz Sondel, laureat Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w 1999 r., wielokrotnie nagradzany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, uhonorowany nagrodą Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w 2007, długoletni pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego – specjalista z zakresu prawa rzymskiego. Uczelnię odwiedzają także z wykładami monograficznymi osobistości świata nauki, kultury i polityki. Ze swoimi odczytami wystąpili m.in. prof. dr hab. Danuta Hübner, prof. dr hab. Aleksander Krawczuk, prof. dr hab. Jan Ostrowski, prof. dr hab. Ryszard Tadeusiewicz, dr Marek Jerzy Nowakowski.

Uczelnia gwarantuje unikalną atmosferę towarzyszącą nauce. Studenci uczą się w wyjątkowych wnętrzach, gdyż siedzibą szkoły jest piękny renesansowy zamek suski, zwany Małym Wawelem. W zabytkowych murach mieszczą się nowoczesne, doskonale wyposażone sale wykładowe i ćwiczeniowe oraz laboratoria komputerowe. Młodzież najbardziej ceni sobie kameralny klimat i szerokie możliwości zdobywania wiedzy nie tylko teoretycznej, ale i praktycznej, w kraju i za granicą.

W WSTiE  kształci się młodzież nie tylko z Polski południowej. Bogata oferta programowa i skuteczny proces kształcenia jest również silnym magnesem dla studentów z innych regionów kraju (np.: Sanoka, Gdańska, Pińczowa, Rzeszowa, Lublina, Jeleniej Góry). Na naszej uczelni pojawiła się duża grupa studentów z zagranicy (np. Rosji, Ukrainy, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Gruzji), którzy doceniają nasze europejskie standardy kształcenia, otwartość i elastyczność.

Sukces uczelni mierzy się także osiągnięciami studentów. Jest to możliwe dzięki łączeniu nauki z praktyką, z naciskiem na tę drugą. Studenci nie tylko zdobywają wiedzę, ale także rozwijają zainteresowania i odkrywają własny potencjał. Ci, którzy chcą osiągnąć więcej, mogą się realizować w licznych sekcjach i kołach naukowych. Uczelnia stwarza możliwość łączenia nauki z praktyką już w trakcie studiów.
 
Uczelnia jest bardzo mocno osadzona w regionie. Prowadzimy szereg inicjatyw mających na celu zaistnienie WSTiE jako liczącego się partnera w branży informatycznej, turystycznej oraz administracyjnej.  

Aktywnie współpracujemy z biznesem, który zaprasza do siebie zdolnych studentów – każdy ma szansę spotkać potencjalnego pracodawcę. Programy nauczania są tak modelowane, by były skorelowane z otoczeniem rynkowym, a oferowane kierunki i specjalności mają wyprzedzać zapotrzebowanie pracodawców. Na uczelni pracuje wielu praktyków biznesu, naukowców, którzy są czynnymi pracownikami znanych na polskim rynku firm. WSTiE zwiększa szanse swoich studentów na europejskim rynku pracy przez możliwość zdobywania w trakcie studiów dodatkowych uprawnień na kursach, warsztatach i szkoleniach, spotkaniach z przedstawicielami życia publicznego, politycznego i naukowego realizowanych  w trakcie studiów.