NAPRZECIW OCZEKIWANIOM ABSOLWENTÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

Columbus, Nowy Targ, turystyka, politologia, informatyka studia, WSTiE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom absolwentów szkół średnich, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej rozszerza współpracę z kolejnymi szkołami średnimi z województwa małopolskiego. W ramach autorskiego programu COLUMBUS uczniowie szkół średnich uczestniczą w wykładach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Zajęcia odbywają się w siedzibie WSTiE lub w szkołach macierzystych i upowszechniają wśród młodzieży szkolnej ideę kontynuacji nauki na studiach wyższych zgodnie z zainteresowaniami i oczekiwaniami pracodawców. Zajęcia są impulsem do kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i dojrzałego planowania swojej ścieżki zawodowej.

Nowym partnerem w tym wyjątkowym projekcie został Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu. Podczas oficjalnego spotkania władz uczelni z dyrekcją szkoły w siedzibie WSTiE w Suchej Beskidzkiej podpisano umowę dotyczącą współpracy pomiędzy instytucjami. Władze Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii reprezentowali: kanclerz Maria Grzechynka oraz dziekan Wydziału Nauk Społecznych Marek Nocoń zaś dyrekcję ZS nr 1 – dyrektor Grzegorz Józefczyk oraz wicedyrektor Anna Głąbińska.

Rozwijanie programu COLMBUS poszerza horyzonty młodych ludzi i otwiera przed nimi nowe perspektywy. Uczestnicząc w programie jeszcze przed rozpoczęciem studiów, poznają też rynek pracy, na którym już niedługo będą musieli się odnaleźć.

Columbus, Nowy Targ, turystyka, politologia, informatyka studia, WSTiE