Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

GODONr12016jpg

 

 

wersja polska wstie     

NAPRZECIW OCZEKIWANIOM ABSOLWENTÓW SZKÓŁ ŚREDNICH

 

Columbus, Nowy Targ, turystyka, politologia, informatyka studia, WSTiE

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom absolwentów szkół średnich, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej rozszerza współpracę z kolejnymi szkołami średnimi z województwa małopolskiego. W ramach autorskiego programu COLUMBUS uczniowie szkół średnich uczestniczą w wykładach tematycznych prowadzonych przez nauczycieli akademickich. Zajęcia odbywają się w siedzibie WSTiE lub w szkołach macierzystych i upowszechniają wśród młodzieży szkolnej ideę kontynuacji nauki na studiach wyższych zgodnie z zainteresowaniami i oczekiwaniami pracodawców. Zajęcia są impulsem do kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i dojrzałego planowania swojej ścieżki zawodowej.

Nowym partnerem w tym wyjątkowym projekcie został Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu. Podczas oficjalnego spotkania władz uczelni z dyrekcją szkoły w siedzibie WSTiE w Suchej Beskidzkiej podpisano umowę dotyczącą współpracy pomiędzy instytucjami. Władze Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii reprezentowali: kanclerz Maria Grzechynka oraz dziekan Wydziału Nauk Społecznych Marek Nocoń zaś dyrekcję ZS nr 1 – dyrektor Grzegorz Józefczyk oraz wicedyrektor Anna Głąbińska.

Rozwijanie programu COLMBUS poszerza horyzonty młodych ludzi i otwiera przed nimi nowe perspektywy. Uczestnicząc w programie jeszcze przed rozpoczęciem studiów, poznają też rynek pracy, na którym już niedługo będą musieli się odnaleźć.

Columbus, Nowy Targ, turystyka, politologia, informatyka studia, WSTiE