KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ I TURYSTYCZNEJ W WYŻSZEJ SZKOLE TURYSTYKI I EKOLOGII ROZSTRZYGNIĘTY!

X jubileuszowa edycja Konkursu Wiedzy Informatycznej i Turystycznej w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty dobiegła końca. 11 marca br. w siedzibie uczelni na Zamku Suskim odbył się pasjonujący finał. Prace uczestników oceniało jury złożone z nauczycieli akademickich, przedstawicieli władz uczelni i Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Konkurs o indeks, studia informatyka, turystyka, wstie

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział ponad 300 maturzystów, z czego w drugim etapie – 39 uczniów z 26 szkół z terenu całego województwa małopolskiego. Wśród uczestników znaleźli się m.in. uczniowie szkół średnich z: Krakowa, Nowego Sącza, Wieliczki, Oświęcimia, Bochni, Limanowej, Mszany Dolnej, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krzeszowic, Wadowic, Suchej Beskidzkiej. W roku 2015 kandydaci walczyli o stypendia umożliwiające młodej i ambitnej młodzieży kształcenie się na najwyższym poziomie w WSTiE – co ważne: bez ponoszenia opłat.

Konkurs o indeks, studia informatyka, turystyka, wstie

W gronie laureatów znalazło się wielu młodych, zdolnych i kreatywnych ludzi. W konkursie „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ najlepsi okazali się: Grzegorz Kaletka z Zespołu Szkół nr 1 w Wadowicach, Kinga Brewerska z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. J. Tischnera w Wadowicach oraz Kacper Kapłon z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu. Otrzymają oni indeksy WSTiE. Z kolei wyróżnienia w konkursie otrzymali: Inga Ołdakowska z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera w Bochni oraz Radosław Płużek z Zespołu Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej. Uczelnia ufundowała dla nich atrakcyjne nagrody m.in.: urządzenia wielofunkcyjne, ramki cyfrowe, odtwarzacze mp4.

Laureatami konkursu „Idea społeczeństwa informacyjnego” PROJEKT INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA zostali: Wojciech Czech z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, Sławomir Twardosz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej oraz Krystian Wicher z Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce. Staną się oni już wkrótce posiadaczami indeksów WSTiE. Wyróżnienia i atrakcyjne nagrody otrzymali: Grzegorz Kastelik z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach, Jacek Musiał z Zespołu Szkół Zawodowych im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej oraz Mariusz Targosz z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. S. Staszica w Wadowicach. W nowym roku akademickim powitamy laureatów w gronie studentów Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii. Talent i pracowitość uczniów zostały nagrodzone, co nie byłoby możliwe bez zaangażowania nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, którzy sprawowali nad młodzieżą opiekę merytoryczną.

Konkurs o indeks,studia  informatyka, turystyka, wstie

Pokierowanie własnym rozwojem edukacyjnym nie jest łatwe – sama pasja i zdolności nie wystarczą, jeśli nie są właściwie ukierunkowane. Pomagają w tym konkursy wiedzy, bo choć są one poważnym wyzwaniem i wymagają wiele pracy, stanowią świetną okazję do zainteresowania się daną dyscypliną i wyjście poza program szkolny. Rozwijają samodzielność i kreatywność, a docelowo ułatwiają dostanie się na wybrane studia. Tak naprawdę zwycięzcami są wszyscy startujący w rywalizacji, gdyż zdobywają nową wiedzę i zwiększają swoje szanse na rynku edukacyjnym.

Laureatom tegorocznego konkursu składamy serdeczne gratulacje, a przyszłorocznych maturzystów zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji, która wystartuje w styczniu 2016 roku.