KONKURS O INDEKS POD PATRONATEM MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY ROZSTRZYGNIĘTY

"OD GIMNAZJUM PRZEZ DOBRE STUDIA DO DOBREJ PRACY"

Dobra edukacja nie musi kosztować. Wychodząc z tego założenia WSTiE od 9 lat umożliwia zdolnej młodzieży bezpłatne studia na wymarzonych  kierunkach w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii. Już ponad 50 osób skorzystało z tej szansy.

Konkurs Wiedzy Informatycznej i Turystycznej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Nagrodą główną są indeksy na studia na Wydziale Informatyki oraz Wydziale Turystyki i Rekreacji WSTiE. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio dwa lata lub rok studiów nieodpłatnych. Ponadto WSTiE funduje wiele atrakcyjnych nagród elektronicznych m.in.: tablety, urządzenia wielofunkcyjne oraz mp4. Młodzież biorąca udział w konkursie zdobywa cenne doświadczenie przed egzaminami maturalnymi, uczy się samodzielności i samodyscypliny, jest otwarta na poważne wyzwania. Konkurs promuje wiedzę z zakresu technologii informatycznej i turystyki, wskazując na te kierunki kształcenia jako przyszłościowe, umożliwia rozwijanie zainteresowań uczniów. Jest ważnym elementem wpływającym na tworzenie skutecznej i ciągłej ścieżki edukacyjnej "od gimnazjum przez dobre studia do dobrej pracy", gwarantującej nabywanie kompetencji zgodnych z oczekiwaniami wymagającego rynku pracy.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 460 maturzystów, z czego w drugim etapie – 54 uczniów z 26 szkół z terenu całego województwa małopolskiego. Wśród uczestników znaleźli się uczniowie m.in. ze szkół średnich z: Krakowa, Nowego Targu, Nowego Sącza, Ryglic, Wieliczki, Czernichowa, Limanowej, Mszany Dolnej, Wadowic, Krościenka nad Dunajcem, Suchej Beskidzkiej. Konkurs otworzyła Kanclerz WSTiE Maria Grzechynka, która podziękowała nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów, a uczestnikom pogratulowała wiedzy, która pozwoliła im dotrzeć do finału rywalizacji. W imieniu Małopolskiego Kuratora Oświaty głos zabrał wizytator Mariusz Maziarz. Podkreślił on wieloletnie zaangażowanie uczelni na rzecz promowania edukacji turystycznej i informatycznej wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Przewodniczący komisji konkursowych zaznaczyli, że warto rozwijać swoje pasje i zainteresowania – dr inż. Michał Turek wskazał na informatykę jako dziedzinę wymagającą, ale niosącą ogromne perspektywy zawodowe; dr Artur Kurek podkreślił, że konkurs geograficzny WSTiE pozwala dokładnie poznać Małopolskę – region szczególny na polskiej mapie turystycznej.

Laureatami konkursu w tegorocznej edycji zostali:
Konkurs: „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” PROJEKT – UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ.

I miejsce: Jakub Chowaniak z ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej, II miejsce: Aleksander Bobak z ZS Samochodowych im. T. Tańskiego w Nowym Sączu, III miejsce: Konrad Ligas z LO im. S. Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem. Wyróżniono Bogdana Pawlika z ZS Samochodowych im. T. Tańskiego w Nowym Sączu.

Konkurs: „Idea społeczeństwa informacyjnego” PROJEKT – INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA.

I miejsce: Grzegorz Listwan z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, II miejsce: Damian Kowalczyk z ZS nr 2 w Wadowicach, III miejsce: Dawid Dański z LO im. J. Matejki w Wieliczce. Wyróżniono: Marcina Płaszcza z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej Marcina Sowę z ZSZ im. E. Dembowskiego w Wieliczce, Marcina Blacharczyka z ZS Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolne.

Organizatorzy gratulują laureatom i finalistom, zaś nauczycielom, którzy sprawowali nad młodzieżą opiekę merytoryczną, dziękują za pomoc i zaangażowanie. Uczelnia przyjazna młodym ludziom i środowisku zachęca uczniów do udziału w kolejnej, jubileuszowej X edycji konkursu. Będzie on doskonałą formę sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed egzaminem dojrzałości, zaś ambitnym otworzy drogę na studia.

Naprawdę warto! Nie tylko ze względu na wygrane – indeksy czy  nagrody rzeczowe, ale dla sprawdzenia się, satysfakcji i wzrostu poczucia własnej wartości.

alt

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej zaprasza szkoły ponadgimnazjalne do współpracy w ramach autorskiego Programu współpracy dydaktyczno-naukowej COLUMBUS. Celem programu jest budowanie ścieżki kariery zawodowej absolwentów szkoły ponadgimnazjalnej tak, aby w efekcie przygotowywać specjalistów w swoich dziedzinach, którzy doskonale poradzą sobie na europejskim, wymagającym rynku pracy.