KONKURS O INDEKS POD PATRONATEM MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY -ROZSTRZYGNIĘTY!

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii od 4 lat organizuje pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty Konkurs o indeks adresowany do uczniów klas maturalnych z Małopolski. 9 lutego w siedzibie Uczelni na Zamku Suskim odbyły się finały z zakresu turystyki i informatyki, w których rywalizowali najlepsi spośród prawie 500 tegorocznych uczestników. Konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem, gdyż nagrodą był bezpłatny rok studiów na wybranym kierunku Wyższej Szkoły Turystyki i Ekgologii oraz cenne nagrody rzeczowe. Do udziału w konkursie zostały zaproszone wszystkie szkoły średnie województwa małopolskiego. Do ścisłego finału Konkursu „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym”, ogłoszonego w ramach projektu „Uwolnij wyobraźnię”, zakwalifikowało się 29 uczestników z 15 szkół ponadgimnazjalnych. Prace oceniało jury w składzie: dr Artur Kurek – przewodniczący jury; wykładowca WSTiE, mgr Mariusz Maziarz – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie, mgr Marek Durmała – wykładowca WSTiE i Anna Maria Oleksa – przedstawiciel WSTiE.

Laureatami konkursu zostali:

• I miejsce – Mateusz Bury z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej Curie w Suchej Beskidzkiej;
  • II miejsce – Magdalena Kubacka z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Nałkowskiej w Krakowie
  • III miejsce – Bartosz Budzoń z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej Curie w Suchej Beskidzkiej
Do ścisłego finału Konkursu „Idea społeczeństwa informacyjnego”, ogłoszonego w ramach projektu „Informatyka otwiera drzwi jutra”, zakwalifikowało się 29 uczestników z 11 szkół ponadgimnazjalnych. Prace oceniało jury w składzie: dr Radosław Klimek – przewodniczący jury; dziekan Wydziału Informatyki WSTiE, mgr Mariusz Maziarz – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz mgr Marcin Kubasiak – przedstawiciel WSTiE.

Wyniki konkursu:

• I miejsce – Sławomir Żytko z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach oraz exaequo Łukasz Bik Sikora również z tej szkoły
  • II miejsce – Przemysław Golec z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach
  • III miejsce – Krzysztof Dziadek z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Mszanie Dolnej
Nagrody dla laureatów, dyplomy oraz podziękowania dla nauczycieli przygotowujących młodzież do Konkursu zostały wręczone w dniu finału w siedzibie Szkoły. Dziekan Wydziału Informatyki dr Radosław Klimek uzasadnił przyznanie dwóch równorzędnych I miejsc i w związku z tym dwóch stypendiów na kierunek Informatyka wysokimi wynikami laureatów oraz zaciętą rywalizacja, zwłaszcza w ostatnim etapie konkursu. Pani Kanclerz Maria Grzechynka przypomniała, że Konkurs ma na celu promowanie ambitnych i uzdolnionych młodych ludzi, których pasją są nowoczesne technologie informatyczne. Jednocześnie wyraziła nadzieję, iż Konkurs jest dla wszystkich uczestników bodźcem do kształtowania umiejętności samodzielnego zdobywania i rozszerzania wiedzy. Osobne słowa uznania i gorące podziękowania skierowała do nauczycieli sprawujących opiekę merytoryczną i motywujących młodzież do pracy.
Pan Mariusz Maziarz z Kuratorium Oświaty w Krakowie, podsumowując przebieg IV edycji Konkursu, wysoko ocenił jego poziom i organizację. Podkreślił, że uczestnicy zdobyli niezwykle cenne doświadczenie przed poważnym egzaminem, do którego przystąpią w maju, a sam Konkurs daje szanse rozwoju dla przyszłych studentów uczelni wyższych. Przygotowując się do Konkursu o indeks WSTiE, należy wykazać się dużą samodzielnością, samodyscypliną i determinacją, ale ten wysiłek na pewno się opłaca. Zamiast czekać na wyniki matur czy egzaminów wstępnych na studia, można wcześniej dostać się na wyższą uczelnię. Indeks przed maturą to powód do dumy, a zdobyć może go każdy, kto nie boi się wyzwań. Odwagi w podejmowaniu ważnych życiowych decyzji życzymy zatem przyszłorocznym uczestnikom, natomiast laureatom edycji 2008/9 serdecznie gratulujemy!