KONKURS WIEDZY INFORMATYCZNEJ I TURYSTYCZNEJ ROZSTRZYGNIĘTY! STUDIA W WSTIE – DLA NALPSZYCH.

To już wieloletnia tradycja. Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii zaprasza maturzystów – pasjonatów informatyki i turystyki, aby spróbowali swoich sił w zmaganiach konkursowych przygotowanych oraz ocenianych przez nauczycieli akademickich. Już po raz siódmy uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w Konkursie Wiedzy Informatycznej i Turystycznej pod patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

29 lutego 2012r. w siedzibie uczelni w Suchej Beskidzkiej odbył się finał konkursu organizowanego w dwóch obszarach: Idea społeczeństwa informacyjnego w ramach projektu: INFORMATYKA OTWIERA DRZWI JUTRA oraz Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym w ramach projektu UWOLNIJ WYOBRAŹNIĘ.

Młodzież biorąca udział w konkursie zdobywa cenne doświadczenie przed egzaminami maturalnymi, uczy się samodzielności i samodyscypliny, jest otwarta na poważne wyzwania. Konkurs promuje wiedzę z zakresu technologii informatycznej i turystyki, wskazując na przyszłościowe kierunki kształcenia oraz rozwija zainteresowania uczniów. Przedsięwzięcie od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, gdyż główną nagrodą są bezpłatne studia na Wydziale Informatyki oraz Wydziale Turystyki i Rekreacji, natomiast laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymują odpowiednio dwa lata lub rok studiów za darmo. W tym roku w konkursie o indeks WSTiE wzięło udział 320. uczniów z 31. szkół z terenu Małopolski.

Wyniki konkursu Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym:

• I miejsce – Patrycja Piotrowska, Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu,  opiekun – pani Marzena Sawicka
  • II miejsce – Gabriela Guńka, Zespół Szkół nr 3 im. ks. J. Tischnera w Wadowicach, opiekun – pan Tomasz Skowron
  • III miejsce – Jacek Jamróz, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Suchej Beskidzkiej, opiekunowie: pani Małgorzata Stanaszek i pani Iwona Głowicka

wyróżnienie – Katarzyna Serwin, Zespół Szkół nr 3 im. ks. J. Tischnera w Wadowicach, opiekun – pan Tomasz Skowron

Wyniki konkursu Idea społeczeństwa informacyjnego:

• I miejsce – Piotr Golonka, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, opiekunowie – pan Krzysztof Biskup i pan Piotr Kozieł
  • II miejsce – Norbert Skurnóg, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku, opiekun -  pani Bożena Maksylewicz
  • III miejsce – Wojciech Grys, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, opiekunowie – pan Krzysztof Biskup i pan Piotr Kozieł
wyróżnienie – Adrian Mrowiec, Zespół Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej, opiekun – pan Krzysztof Buczkowski
wyróżnienie – Paweł Stępień, Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach, opiekun – pani Beata Welian