SEMINARIUM MIĘDZYNARODOWE -  STUDENCI Z WŁOSKICH UNIWERSYTETÓW W WSTIE

W dniach 8-16 października specjalnymi gośćmi naszej Uczelni byli Włosi - studenci różnych kierunków i różnych uniwersytetów. Przyjechali w ramach programu UE "Młodzież w działaniu", a temat przewodni spotkania brzmiał: "Politeia - polsko-włoskie rozmowy młodych ludzi o polityce i Unii Europejskiej".

Realizując projekt prowadzono debaty o polityce i przyszłości Europy, prezentowano narodowe kultury i tradycje, organizowano wieczory międzynarodowe, wycieczki krajoznawcze i tematyczne.

Szczególnym osiągnięciem tego seminarium jest nagranie przesłania "Moja wiadomość dla młodych żyjących w Unii Europejskiej", które zostanie rozpowszechnione poprzez Centra Informacji Europe Direct.

Kontynuacją projektu będzie wyjazd studentów naszej Uczelni do Włoch w lutym 2009r. Główna idea kolejnego spotkania to propagowanie aktywności i kreatywności studentów oraz zaznaczanie ich wpływu na politykę UE, dotyczącą zwłaszcza przyszłości młodych.